Domů » Bleskovky » Levný OnePlus Nord N100 má 90Hz displej, výrobce to ale překvapivě zatajuje

Levný OnePlus Nord N100 má 90Hz displej, výrobce to ale překvapivě zatajuje

Společnost OnePlus před nedávnem představila dva levné smartphony z rodiny Nord – N10 5G a N100. Druhý z nich seženete na českém trhu za 4 899 korun, což je na telefon značky OnePlus nečekaně nízká částka. I když toto zařízení zatíženo několika kompromisy, disponuje ve své cenové kategorii poměrně nevídanou hardwarovou vychytávkou – displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz.

OnePlus Nord N100 má 90Hz displej, výrobce se tím ale nechlubí

Zajímavé je, že OnePlus v oficiálních specifikacích uvádí pouze 60 Hz, o vyšší obnovovací frekvenci se zmínil až server AndroidAuthority, který na testovacím telefonu v nastavení objevil funkční přepínač mezi 60 a 90 Hz. Vysvětlení je vcelku jednoduché – Nord N100 je pouze přebrandovaný smartphone Oppo A53, který 90Hz displej má. Proč jej tedy OnePlus tají?

oneplus nord n100

Na přímý dotaz zastoupení OnePlus odpovědělo, že smartphone Nord N100 je skutečně vybavený 90Hz displejem, avšak skutečná obnovovací frekvence závisí na nastavení, používaných aplikacích a na omezení při zpracovávání. Jinými slovy, OnePlus Nord N100 pohání slabší čipset Qualcomm Snapdragon 460, který by mohl mít s vyšší obnovovací frekvencí v některých aplikacích problémy, a proto se touto funkcí výrobce raději nechlubí. Zapnout ale bez problémů jde a minimálně v systému údajně funguje bez problémů.

O tom, že OnePlus Nord N100 (a také N10 5G) není čistokrevný OnePlus svědčí i další indicie – absence hardwarového šoupátka pro změnu profilu či kratší softwarová podpora.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Já si mys­lím že ten dů­vod je ve skutečnos­ti jin­de. One­plus po­tře­bu­je od­li­šit své te­le­fo­ny, kte­rých má teď najed­nou ve svém port­fo­liu mno­hem více než dří­ve. Ja­ký je dů­vod ku­po­vat draž­ší Nord, když je­ho slab­ší brat­ří­ček za po­lo­vi­nu zvlád­ne sko­ro to­též? Vyš­ší obno­vo­va­cí frek­ven­ce dis­ple­je teď rezonu­je mar­ke­tingo­vý­mi ma­te­ri­á­ly ja­ko dva roky do­za­du plo­cha dis­ple­je vů­či tělu a zá­kaz­ník se o ten­to pa­ra­me­tr za­jí­má.

    One­plus ne­chce ka­ni­ba­li­zo­vat vlast­ní mo­de­lo­vou řa­du a tak uve­dl ra­dě­ji niž­ší hod­no­tu, aby mo­de­ly od­li­šil. 90Hz se u N100 ne­ho­dí do port­fo­lia.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).