Lenovo Yoga C630 je první notebook se Snapdragonem 850. Vydrží přehrávat video 25 hodin

Iniciativa dostat do počítačů s Windows 10 ARMové procesory pokračuje. První generace s čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 recenzenty příliš neoslnila, zejména kvůli omezených schopnostem a slabému výkonu emulovaných desktopových aplikací. Nyní přichází první zástupce druhé generace, kterou pohání Snapdragon 850 z června letošního roku.

Qualcomm představil Snapdragon 850. Je určen výhradně do počítačů

Klasický jogín

Novinka se jmenuje Lenovo Yoga C630 a konstrukčně se jedná se o notebook s překlápěcím displejem. Zařízení má dotykový 13,3″ displej s FullHD rozlišením, který lze okolo klávesnice obtočit až o 360°, čímž se notebook promění v poměrně velký a hlavně těžký tablet – váží 1,2 kg. Tělo počítače je kromě displeje osazeno stereoreproduktory, webkamerou, čtečkou otisků prstů, dvěma porty USB-C (USB 3.0 / PowerDelivery / DisplayPort), sluchátkovým jackem a slotem na SIM kartu.

Yoga C630 totiž spadá do kategorie always connected PC, takže je možné mít neustále zapnuté datové připojení, které realizuje modem X20 s teoretickou stahovací rychlostí až 1,2 GHz. Bezdrátově se lze také připojit k síti Wi-Fi, či spárovat bezdrátové příslušenství skrze Bluetooth 5.0.

Až 25 hodin přehrávání videa

Podpora těchto technologií včetně výkonu leží na zmíněném Snapdragonu 850, který je údajně až o 30 procent rychlejší než předchozí Snapdragon 835; výkonnostně se má pohybovat na úrovni procesoru Intel Core i3. ARMový čipset a akumulátor s kapacitou 61 WHr navíc zajišťuje velmi vysokou výdrž, zařízení údajně zvládne přehrávat video v kuse až 25 hodin. Paměť RAM dosahuje kapacity 4 nebo 8 GB, vnitřní úložiště má pak kapacitu 128 nebo 256 GB.

Cena a dostupnost

Lenovo Yoga C630 půjde do prodeje v listopadu za cenu startující na 849 dolarech (asi 18 700 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Pet (neregistrovaný)

    Škoda těch chyb, bez nich by to bylo super zařízení!

    Kdyby měl rámečky všude stejné max do 5 mm a váhu do 900 g byl by super. Kdyby displej pak ještě šel sundat jako tablet a ten měl do 400 g tak ho jdu koupit :-)

  2. Cena naprosto mimo, tohle se má plácat někde kolem netbooků a ne tam, kde si koupíme násobně výkonnější AMD Ryzen APU.

  3. Michal (neregistrovaný)

    Pockejme si na toho magora pastevce, ktery ulital na noteboocich s ARM, a jak srovnaval SD835 k i3, a SD850 k i5

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel