Domů » Bleskovky » Qualcomm představil Snapdragon 850. Je určen výhradně do počítačů

Qualcomm představil Snapdragon 850. Je určen výhradně do počítačů

Společnost Qualcomm potvrdila na veletrhu Computex spekulace minulých dnů – chystá čipset Snapdragon 850, který nebude určen do smartphonů, ale do počítačů s Windows 10. Co nový čipset do kategorie Always Connected PC přinese?

Upravený Snapdragon 845

Snapdragon 850 je mírně vylepšenou verzí Snapdragonu 845, který se do počítačů vůbec nedostane. Novinka používá stejná procesorová jádra Kryo 385, avšak jejich takt byl zvýšen z 2,8 na 2,95 GHz. Díky tomu čip poskytuje o 30 procent vyšší výkon a o 20 procent lepší efektivitu než Snapdragon 835, který pohání první generaci Always Connected PC.

Snapdragon 850 mobile compute platform gives Always On, Always Connected PCs a boost

Snapdragon 850 také obsahuje grafický systém Adreno 630, obrazový procesor Spectra 280, plnou bezdrátovou konektivitu a v neposlední řadě nový x20 LTE modem s teoretickou rychlostí stahování až 1,2 Gbps. Čipset také přináší podporu sekundárního displeje či kvalitní audio. Zajištěna je i podpora strojového učení a umělé inteligence.

Doufáme, že díky novému hardwaru a pokročilejší optimalizaci poběží systém Windows 10 na druhé generaci Always Connected PC bez jakýchkoliv omezení; první generace trpěla zejména horší podporou desktopových aplikací a jejich pomalou emulací.

Dočkáme se ještě letos

První počítače se Snapdragonem 850 mají dorazit již v první polovině letošního roku, mezi prvními zákazníky bude například společnost Samsung. Spekuluje se také, že Qualcomm chystá pro druhou polovinu příštího roku nový Snapdragon 1000 postavený na nových jádrech Cortex-A76, který má svým výkonem soupeřit s mobilními procesory Intel Core i5.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Dúfam, že toto použijú v Surface 4

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).