Domů » Bleskovky » Lenovo Yoga Book C930: dotykovou Halo klávesnici nahrazuje e-ink displej

Lenovo Yoga Book C930: dotykovou Halo klávesnici nahrazuje e-ink displej

V červnu lákala společnost Lenovo na představení druhé generace Yoga Booku. Pro připomenutí dodáváme, že Yoga Book je konvertibilní notebook z roku 2016, který má místo klasické mechanické klávesnice dotykovou plošku, na které je možné zapnout podsvícení odhalující tlačítka virtuální Halo klávesnice bez hmatové odezvy.

Recenze Lenovo Yoga Book: Ten s futuristickou klávesnicí

Místo klávesnice e-ink displej

Lenovo s novým Yoga Bookem C930 posouvá tento koncept ještě dál, dotykovou plošku s podsvícením nahrazuje velký e-ink displej, který nabízí mnohem širší možnosti. Kromě údajně zlepšené haptické odezvy a animacích stisku virtuálních kláves je největším benefitem e-ink displeje, že umí zobrazit cokoliv. Lze jej tak například použít pro čtení PDF či elektronických knih.

Stále je však možné virtuální displej zcela vypnout a jeho plochu použít na kreslení; v balení se stále nachází stylus, který díky technologii Wacom zvládne vyhodnotit až 4 096 úrovní tlaku. Oproti předchozímu řešení je výhodou, že výsledek vidíte přímo na displeji, na který píšete. Zdá se však, že Lenovo odstranilo veškerá kouzla, která šla u první generace dělat s klasickým papírovým blokem. Po konstrukční stránce se zdá se nic nezměnilo, Yoga Book C930 vypadá jako dvě spojené pevné kovové desky, oproti minulé generaci narostla celková hmotnost na 775 gramů.

Bude i ve variantě s LTE modemem

Hlavní barevný displej má úhlopříčku 10,8 palců a rozlišení 2 560 × 1 600 px, sekundární displej má při stejné úhlopříčce rozlišení 1 920 × 1 080 px. Na těle zařízení dále najdeme webkameru, kterou může doprovázet IR senzor pro odemykání počítače obličejem. Druhou (a levnější) variantou je použití čtečky otisků prstů. Volitelně také bude možné zakoupit variantu se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE, jinak se počítač klasicky bezdrátově připojí prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth.

Na pozici procesoru bude osazena sedmá generace čipsetů Intel Core Y, a to buď Core m3 nebo Core i5. Operační paměť má kapacitu 4 GB RAM, úložiště může být až 256GB. Portovou výbavu tvoří audiojack a dvojice USB-C portů, skrze které lze dobíjet akumulátor s kapacitou 35,8 WHr. Ten má zařízení udržet při životě necelých devět hodin.

Cena a dostupnost

Lenovo Yoga Book C930 půjde do prodeje v říjnu, jeho cena bude začínat na tisícovce dolarů (asi 22 tisíc korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tray1
Uživatel
Tray1

Noo, velmi zajímavé.
Ještě by mě zajímalo, jaký je feedback při psaní a celkově použitelnost

mino
Uživatel
mino

Zaujímavejšie ako prvá generácia, dá sa to už použiť aj na čítanie kníh. Uvidí sa či bude skutočne zlepšená haptická odozva. Škoda, že už neponúkajú aj ATOM verziu s polovičnou cenou.