Lenovo S920: Uniklé snímky tabletofonu s Androidem 4.2

Ačkoliv u nás je výrobce Lenovo znám především díky svým notebookům a tabletům, v domovské Číně se mu velice daří i s chytrými telefony, což ostatně dokazuje tržní podíl přes 10 % (více zde). Dalším zařízením, jímž si Lenovo bude chtít upevnit svou druhou pozici na domácím trhu, je Lenovo S920. Než telefon si více zasluhuje spíše označení tabletofon, jelikož 5,3palcový displej s blíže nespecifikovaným rozlišením (pravděpodobně HD, tedy 1280 x 720 px) pochopitelně znamená i nadprůměrnou velikost zařízení. Smartphone, který vzhledem může částečně připomínat HTC J Butterfly, bude poháněn čtyřjádrovým procesorem MediaTek MT6589. Jeho výpočetní výkon sice nedosahuje vrcholu, pro běžné používání ale pravděpodobně bude v kombinaci s 1GB operační pamětí dostačovat.

   

Potěší přítomnost nejnovější verze operačního systému Android, 4.2 „Jelly Bean“, naopak kapacita baterie 2250 mAh dnes již byla překonána. Jedním dechem ale nutno dodat, že ponese-li displej opravdu „pouze“ HD rozlišení, výdrž by stále měla být dostačující. Na úspěch zařízení bude tedy nejvyšší vliv mít cena. Rozhodně se nejedná o krále chytrých telefonů, bude-li ale solidní výbava k dispozici za rozumnou částku, úspěch by se mohl dostavit. Bohužel, pokud se tak stane, tak nejspíše pouze v domovské Číně, jelikož zatím není jediný důvod předpokládat i globální distribuci.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku