Domů » Bleskovky » Lenovo Vibe X2: Pětipalcové osmijádro ve stylovém designu

Lenovo Vibe X2: Pětipalcové osmijádro ve stylovém designu

Veletrh IFA oficiálně startuje až v pátek, nicméně řada výrobců si naplánovala tiskové konference s předstihem. Mezi ně patří i společnost Lenovo, která před několika okamžiky představila nové produkty ze segmentu výpočetní a mobilní elektroniky. Naší redakci samozřejmě nejvíce zajímaly nové smartphony. Kromě modelu Vibe Z2 se dočkal odhalení i dlouho spekulovaný smartphone Vibe X2. Hned na úvod musím vyzdvihnout design, který se Lenovu skutečně povedl.

 

Polykarbonátová konstrukce je tvořena ze třech různě barevných vrstev. Tento dílenský prvek je ve světě chytrých telefonů ojedinělý, což Vibe X2 výrazně odlišuje od zbytku současné konkurence. Na tiskové konferenci se mi podařilo vyzpovídat marketingového ředitele, který mi prozdradil, že každá z vrstech na sobě nese tři vrstvy laku. Výsledný dojem je opravdu vynikající a Lenovo si právem zaslouží pochvalu. Pokud se podíváme pod kapotu, tak zde narazíme na osmijádrový procesor z dílen Mediateku (MT6595) s taktem 2 GHz, grafický koprocesor PowerVR 6200 a 2GB operační paměť.

   

Datovou komunikaci obstarává klasická sestava modulů WiFi, GPS, Bluetooth a podpora pro fungování v sítích LTE. Pro uživatelská data je k dispozici 32GB interní úložiště bez možnosti dalšího rozšíření. Na zádech smartphonu se ukrývá čočka 13Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a sekundárním mikrofonem pro redukci šumu. Lenovo nezapomnělo ani na milovníky selfie, kteří jistě ocení čelní pětimegapixelovou kamerku. Výbavu uzavírá integrovaný akumulátor s kapacitou 2300 mAh.

 

Na trhu se Lenovo Vibe X2 objeví hned v několika barevných variantách a cena bude činit 399 USD (zhruba 8000 Kč bez daně). Na pultech obchodů se v průběhu prodeje objeví i doplňkové příslušenství v podobě krytů s přídavným akumulátorem a speciálním pouzdrem s Bluetooth reproduktorem, na jehož vývoji se podílela společnost JBL. V krátkém rozhovoru se zástupcem společnosti jsme byli ujištěni, že zvukový výstup má dosahovat nadprůměrných kvalit. Bohužel o tomto tvrzení jsme se nemohli osobně přesvědčit a proto si budeme muset počkat až do redakčního testu. 

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Radim (neregistrovaný)

    kéž by se oba dva modely dostaly i k nám za rozumný peníz

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).