Lehká jako pírko: GoPro Hero 10 Black Bones pro FPV drony váží jen 54 gramů

gopro hero 10 black bones 01

Výrobci akčních kamer nezahálí a stále přichází s novými produkty. To se týká i společnosti GoPro, která nyní odhalila odlehčenou verzi své vlajkové kamery. Nese název GoPro Hero 10 Black Bones a bude sloužit především pro FPV drony. Váží pouhých 54 gramů, ale chybí jí například baterie.

gopro hero black bones 04
GoPro Hero 10 Black Bones

GoPro spatřilo díru na trhu s kamerami pro FPV drony, které musí mít co nejnižší hmotnost. Vzalo proto svůj propracovaný model Hero 10 Black a zásadně jej odlehčilo. Nyní váží o 100 gramů méně než před zeštíhlovací kůrou a stává se tak nejlehčí GoPro kamerou vůbec.

Z hlediska kvality záznamu bychom se ale neměli obávat kompromisů. Zárukou má být stejný GP2 čip i podpora stabilizace HyperSmooth 4.0 či ReelSteady. Při poměru stran 16:9 lze natáčet v kvalitě 5,3K při 60 fps, 4K při 120 fps nebo 2,7K při 240 fps. U poměru 4:3 se pak jedná o 5,3K při 30 fps, 4K při 60 fps a 2,7K při 120 fps.tesla gigafactory berlinNepřehlédněte

Vezměte si kinedryl! Tesla pustila do německé Gigafactory dron

Kamera má lepší chlazení díky perforovanému tělu, chybí jí ale voděodolnost nebo displeje. Kryt objektivu zůstal výměnný a je možné jej nahradit ND filtrem. Na těle kamery zůstala také některá fyzická tlačítka, ale je možné jí ovládat i pomocí aplikace. Jak již zaznělo, významnou úsporu hmotnosti přineslo také odstranění baterie – kamera bude napájena přímo z baterie FPV dronu.

GoPro: Introducing HERO10 Black Bones

Stejně jako ostatní kamery GoPro, i Bones je levnější při zakoupení ročního předplatného. To je pro první rok zdarma, ale výrobce doufá, že si vás zaváže i pro další období. Pokud tedy využijete této služby, cena dronu činí 400 dolarů, což je v přepočtu asi 10 900 Kč. Bez předplatného se bavíme o částce 500 dolarů, tedy asi 13 700 Kč. Mezi výhody předplatného patří například bezproblémová výměna poškozené kamery, slevy na příslušenství nebo neomezené cloudové úložiště.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku