Domů » Bleskovky » DJI představilo modulární kameru Action 2: chcete dva displeje, nebo raději větší baterii a slot na karty?

DJI představilo modulární kameru Action 2: chcete dva displeje, nebo raději větší baterii a slot na karty?

Nedávno jsme informovali o třech nových produktech, které DJI přichystalo pro letošní podzim. První z nich – profesionální řešení pro filmaře DJI Ronin 4D – bylo představeno už před týdnem. Nyní jsme se dočkali druhého produktu v podobě nástupce akční kamery DJI Action s předpokládatelným označením DJI Action 2.

DJI Action 2 4
DJI Action 2

Modulární systém

Méně předpokládatelná je ale podoba nové kamery. Ta získala modulární vlastnosti a DJI tak celý produkt předělalo prakticky od základů. Modul kamery je maličký. Tvoří jej kvádr s délkou strany 39 mm a hloubkou 22 mm. Ten obsahuje 12MPx snímač s 4K záznamem a úhlem záběru 155°. Na zadní straně pak najdeme 1,76“ OLED displej s povrchovou úpravou Gorilla Glass.

Díky magnetickému systému je možné k základnímu modulu kamery připojit také modul s přídavnou dotykovou obrazovkou, další baterií i mikrofony. Bateriový modul navíc disponuje slotem na paměťové karty. Základní kamera je voděodolná, bohužel ve spojení s některým z dalších modulů už voděodolnost ztrácí a je nutno použít ochranný obal, který se prodává zvlášť.

DJI - Introducing DJI Action 2

Namísto přídavných modulů je možné připojit i různé typy držáků nebo například šňůrku pro pověšení kamery na krk. Action 2 dále nabídne veškeré moderní funkce v podobě elektronické stabilizace, vyrovnávání horizontů nebo možnost použití k živému streamování, případně jako webkameru. Senzor teploty barev pak pomůže v horších světelných podmínkách, jako je například natáčení pod vodou.

Cenová politika

DJI novou kameru Action 2 nabídne ve dvou variantách. Dual-Screen Combo obsahuje kameru a modul s přídavným displejem (519 USD, tedy asi 11 500 Kč bez DPH). Power Combo pak základní modul obohatí o další baterii (399 USD, tedy asi 8 800 Kč bez DPH). Samostatně nebude možné kameru zakoupit.

DJI Action 2
DJI Action 2 Dual-Screen Combo

Z hlediska cen tedy lze říci, že Action 2 bude zajímavou konkurencí pro GoPro Hero 10. Otázkou také bude, s jakými dalšími modulárními prvky DJI v budoucnosti přijde. Dual-Screen Combo má jít do prodeje již 2. listopadu a Power Combo pak bude k dispozici zhruba o dva týdny později.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Modulární produkty jsou fajn, ale vždy to skončí neúspěchem:
    – výrobci nejsou schopni přinést dostatek modulů,
    – nepustí na platformu další výrobce,
    – moduly jsou bez konkurence drahé,
    – nová generace zpravidla přinese změnu dizajnu a nekompatibilitu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).