Domů » Bleskovky » Legendární hra Mafia hlásí comeback. Dočkáme se kompletní trilogie

Legendární hra Mafia hlásí comeback. Dočkáme se kompletní trilogie

Před třemi dny se po bezmála dvou letech probudil twitterový účet gangsterské série Mafia. Série kryptických příspěvků dnes vyvrcholila oznámením, které čekal málokdo. Společnost 2K totiž oznámila Mafia: Trilogy – kolekci, která nabídne vylepšené verze všech tří dílů v čele remakem legendární jedničky. Oznámení doprovodila krátká ukázka, na jejímž konci vydavatel láká na 19. května, kdy se uskuteční plnohodnotné představení.

mafia remake 3
Jedna z nejúspěšnějších českých her Mafia se dočká předělání do nového engine, a navíc přidá i nový obsah.

Návrat české legendy

První várku informací pro vás však máme už nyní. Produktová stránka na Microsoft Store totiž předčasně odhalila řadu zajímavých podrobností včetně prvních obrázků z přepracovaného prvního dílu, který se objevil na pultech obchodů v srpnu 2002 a nejen mezi českými fanoušky si velmi rychle vydobyl kultovní status. Po téměř 18 letech se dočkáme předělávky a vše nasvědčuje tomu, že bude více než zdařilá.

Mafia: Trilogy - Official Teaser

Na Mafia: Trilogy pracují vývojáři ze studia Hangar 13, které stojí za třetím dílem Mafie z roku 2016. Kromě od základů přepracovaného prvního dílu v kolekci ani nechybí ani definitivní edice Mafie 2, jenž se rovněž dočká grafických vylepšení. Jednotlivé díly budou k dostání samotatně i ve formě zmíněné kolekce, vycházet však budou postupně.

Z dostupných obrázků i internetových spekulací se zdá, že se tvůrci rozhodli překlopit první dva díly do enginu Mafie 3. V případě Mafie 2 nejspíše půjde pouze o úpravy kosmetického charakteru, naopak první díl se dočká kompletní předělávky, kterou by navíc měl doplnit i další nový obsah. Tvůrci však zároveň slibují, že v mnoha ohledech zůstanou věrní originálu.

Mafia 2: Definitive Edition už přístí týden

Jednotlivé díly v rámci Mafia: Trilogy budou vycházet postupně. Například Mafia 2: Definitive Edition, která vyjma grafických vylepšení nabídne také veškerý stažitelný obsah, by měla být k dostání už 19. května, zatímco první díl by měl dorazit na pulty obchodů 28. sprna, alespoň dle informací z Microsoft Store.

Mafia: Trilogy dorazí na PC (Steam i Epic Games Store), Xbox One, PS4 a mluví se také o streamovací platformě Stadia. Těšíte se? My v redakci rozhodně ano!

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.