Domů » Bleskovky » Legendární akční střílečka Contra: Evolution je dostupná pro Android a iOS

Legendární akční střílečka Contra: Evolution je dostupná pro Android a iOS

Předělávky starých počítačových či konzolových her na dnešní chytré telefony jsou v poslední době vcelku populární. Dalším přírůstkem do této kategorie je legendární 2D střílečka Contra: Evolution od japonského studia Konami, jejíž kořeny sahají až do roku 1987. Princip je velmi jednoduchý – běháte doleva nebo doprava, stejným směrem i automaticky střílíte a vaším úkolem je vraždit mimozemšťany v jihoamerické džungli. S tím vám pomohou lepší zbraně, které postupně nacházíte během hraní.

  

Ke změně směru slouží joystick na levé straně displeje a pro výskok je připraveno tlačítko na straně pravé. V každé úrovni můžete sbírat různé power-upy a na konci levelu vás vždy čeká závěrečný boss. Vyjma grafiky a ovládání je tak hra velmi podobná své předloze z roku 1987 a také obdobně zábavná. Contra: Evolution je dostupná pro Android a iOS za cenu 1 USD (19,50 Kč).

- -

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

  1. flek (neregistrovaný)

    Nejdokonalejší mobilní systém co kdy spatřil světlo světa, tedy WP8, zase nic?

  2. kvjn (neregistrovaný)

    Vždyť na těhlech systémech sem jí hrál už tak před rokem… A myslim že nějakej číňan tam měl i Contru pro WP7

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).