Domů » Bleskovky » Lákavé Lenovo A10: Konvertibilní notebook s 10palcovým displejem a Androidem 4.2

Lákavé Lenovo A10: Konvertibilní notebook s 10palcovým displejem a Androidem 4.2

Společnost Lenovo představila nový ultralevný konvertibilní notebook A10. Jeho zvláštonstí je použitý operační systém – s Androidem se u notebooků téměř nesetkáváme, avšak Lenovo A10 je v tomto ohledu výjimkou. Přítomný Android 4.2 je obohacený o několik prvků (např. předělanou nabídku aplikací či vestavěný správce souborů), které by měly zpříjemnit používání zařízení jako notebook, desetipalcový displej s rozlišením 1366 x 768 px je ale dotykový a tak by s ovládáním neměly nastat problémy. 

 

Zařízení je možné používat jako standardní notebook či ho otočit tak, že základna s klávesnicí slouží jako stojánek a displej je v ideální poloze pro sledování filmů či ovládání prsty, na úhel 360° jako u Lenovo Yoga ale zapomeňte. Srdcem zařízení je čtyřjádrový procesor Rockchip RK3188 na frekvenci 1,6 GHz doplněný o 2 GB operační paměti a 32 GB velké interní úložiště rozšířitelné pomocí paměťových karet microSDXC.

  

Potěší dva plnohodnotné USB 2.0 konektory a nezapomnělo se ani na HDMI výstup. Přítomna je také vestavěná webkamera s rozlišením 0,3 Mpx. Novinka slibuje až devítihodinovou výdrž na baterie a kompaktní rozměry v čele s tloušťkou pouhých 17,33 mm. Lenovo A10 vás přijde na 250 USD (4700 Kč bez DPH a cla) a dostupné bude i v některých zemích Evropy, je-li mezi nimi i Česká republika však v tuto chvíli není známé.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

  1. Skoda toho microSDXC, takhle tam kartu z fotaku clovek nestrci. Ale konecne nekdo pochopil, ze jedine USB je malo.

    • Milan (neregistrovaný)

      jíž pár let používám karty Sandisk SD plus usb, po „zlomení“ z toho mám usb a nemám problém s tím abych hledal čtečku. Docela se divím, že se to nedělá standardně.

  2. A kde je trackpoint? :-D

  3. Myslite, ze ma cenu vymenit prvy Asus Transformer za toto? Pre mamu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).