Domů » Bleskovky » Lajdácká kontrola ve WP Store? Do nabídky se dostaly aplikace Hangouts, Mapy, Google+ a další

Lajdácká kontrola ve WP Store? Do nabídky se dostaly aplikace Hangouts, Mapy, Google+ a další

Google minulý týden příjemně překvapil všechny fanoušky systému Windows Phone po té, co v tichosti vydal sadu více než padesáti API, s jejichž pomocí mohou vývojáři vytvářet Windows Phone aplikace využívající služeb Google. Ve Store se záhy objevily „oficiální“ aplikace od vydavatele Google, Inc ke službám Hangouts, Voice, Maps, Search a Google+, Microsoft je ale z obchodu aplikací odstranil.

 

Aplikace byly na první pohled falešné, první méně viditelná indicie byla již v samotném názvu vydavatele. Zatímco jediná oficiální aplikace od Google ve Windows Phone Store, Google Search, je ve Store publikována vydavatelem Google Inc., vydavatel nové pětice aplikací postrádá tečku na konci názvu a má navíc čárku před Inc. Mnohem viditelnější indicie byla v jejich ceně, autor si za každou z nich nechal zaplatit 1,99 USD (40 Kč), přičemž nebylo možné stáhnout si bezplatnou zkušební verzi. Zřejmě tak někdo učinil s vidinou rychlého obohacení, nemáme ale informace, kolik lidí si falešné aplikace stáhlo.

 

Jak je ale možné, že do Windows Phone Store se tyto aplikace vůbec dostaly? Zřejmě zde selhala kontrola samotného Microsoftu, vždyť i název vývojáře musel vzbudit pozornost. Nedávno jsme psali o tom, že Microsoft zkracuje certifikační proces, přičemž v diskuzi pod článkem psali někteří vývojáři, že jejich aplikace jsou mnohdy schváleny v několika málo minutách. Je tedy docela možné, že Microsoft polevil v kontrole aplikací a některé zřejmě nekontroloval vůbec. Doufejme, že tento případ bude do Redmondu zvednutým ukazovákem, snad nebudeme v budoucnu svědky toho, jak se Windows Phone Store zaplavuje balastem a dalšími falešnými aplikacemi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. To mi přijde divné, že by novou aplikaci (vývojáře) dali kontrolovat jen automaticky. To by mceza nepřežil, MS má nejlepší testování, mají tam i čechy, testují na všech zařízeních… prej.

  Navíc bezesporu u něj kontrolovali možnost zaslání platby, tedy prostě jen daný vývojář parazituje na jiných, jestli je něco s podivem, že dovolili příp. stejnou grafiku ikon, ale tohle bude možná na zodpovědnosti ze strany vývojáře.

  To že Microsoftí story jsou zaplevelený fake aplikacemi se ale ví velmi dlouho.

  • Miroslav Havlíček

   MS si bohužel s aplikacemi, které porušují cizí loga a ochranné známky moc hlavu neláme. Jeden příklad za všechny – [odkaz]

  • Myslíš, že nějaká kontrola bude zjišťovat, jestli má autor aplikace licenci na používaná loga nebo ochranné známky?

   Asi těžko, že. Stačí si přečíst podmínky používání WP Store, nic takového tam není a ani být nemůže.

   Že jsou zdejší „novináři“ líní si něco přečíst nebo neumí anglicky a honí se za senzací bez ohledu na fakta tě snad nepřekvapí.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Vrátil jsem se v čase, nebo tu zmizelo pár komentářů? Byly to flame komenty, ale i tak:)

  • Já v tom teda flame komenty neviděl. Pouze jsem si dovolil nesouhlasit se závěry tohoto článku. Je špatně napsaný.

   (Zmizí mi i tento komentář?)

  • Michal Javůrek

   VNavratil: Dobrý den. Komentáře, které budou vyvolávat flame, budeme bez milosti mazat. Denně nám píšou čtenáři s žádostí o promazání diskuzí, protože se výplody některých nedají číst, a my jim dáváme za pravdu, někdy je to opravdu síla. Chceme, aby diskuze pod články byly alespoň trochu přehledné, ale vždy se najde hrstka jedinců, která má potřeby to narušovat. Nechceme, aby slušné čtenáře rušil „odpad“ v diskuzích, kteří tady někteří produkují :)

   Komentáře jsou od toho, aby čtenáři mohli vyjádřit svůj názor k článku, ale v mezích slušnosti.

  • V tom případě prosím o uvedení toho, co ze smazaných komentářů, které jsem napsal já, nebyly v mezích slušnosti. Tento článek je lajdácký a to jsem slušně napsal.

  • Michal Javůrek

   Martine, přečti si pravidla, která si potvrdil, když si se registroval. Nebudu se tady s tebou dohadovat nebo ti něco dokazovat. Pokud někdo z moderátorů diskuze uzná za vhodné, že by příspěvek mohl vyvolávat flame, smaže jej nebo se pokusí diskuzi usměrnit. Tečka.

  • Michal Javůrek: Děkuju za vysvětlení a celkem to vídám. Sice se tu čtením diskuzí občas skvěle bavím, ale někdy je to už viditelně přes čáru.

  • *VÍTÁM

  • VNavrátil: Souhlasim, taky me to prijde uz za hranici, co tu nekteri predvadeji

  • Ok, komentář, který dle názoru moderátora může vyvovat flame se maže. Ok, beru. Ale proč vůbec sem umisťujete takovýto článek, který nejenomže zcela jasně vyvolá v diskuzi flame, ale zejména je zcela hloupě napsaný?

   A já slušně poprosil o to, abych dostal vysvětlení, co bylo dle moderátorů tak závažné a flame vyvolávající, že to muselo být smazáno. Čistě z pragmatických důvodů, abych se podobným formulacím příště vyvaroval. Rozhodně se nechci dohadovat nebo po tobě nechci, aby jsi mi něco dokazoval. Já si ale nejsem vědom toho, že by na mnou napsaném textu bylo něco špatného (kromě toho, že jsem kritizoval zcela špatně napsaný článek). Na slušnou otázku jsem místo odpovědi, dostal akorát odseknutí, že si můžete smazat co chcete…

 2. „Doufejme, že tento případ bude do Redmondu zvednutým ukazovákem, snad nebudeme v budoucnu svědky toho, jak se Windows Phone Store zaplavuje balastem a dalšími falešnými aplikacemi.“

  Spíš než ukazovak, tak prostředník ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).