Kyocera Rise: Android 4.0 s hardwarovou klávesnicí

Společnost Kyocera představila na veletrhu CTIA dva nové smartphony s podobnými hardwarovými parametry. Nás nejvíce zaujal model Rise, který jako jeden z mála disponuje výsuvnou QWERTY klávesnicí, od které řada jiných výrobců v poslední době upouští. Po hardwarové stránce se jedná jen o průměrně vybavený smartphone – hnacím motorem se stal čip od Qualcommu (MSM 8655) s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost 512 MB RAM a 2 GB vnitřní paměti, naštěstí nechybí ani slot na paměťové karty microSD. Co se týče operačního systému, zde padla volba na čtyřkový Android „Ice Cream Sandwich“.


Kyocera Hydro a Kyocera Rise

Na přední straně najdeme IPS displej s úhlopříčkou 3,5″ a bohužel jen HVGA rozlišením (320 x 480 px), což už dnes působí trochu zastarale. Vzhledem k podpoře EV-DO sítí se s prodejem v Evropě nepočítá a Kyocera oba modely (Rise s QWERTY klávesnicí a Hydro s klasickou konstrukcí) bude nabízet u amerických operátorů Sprint a Verizon. Model Hydro má jinak shodné hardwarové parametry, ale díky klasické konstrukci je navíc voděodolný (vydrží v hloubce 1 metru po dobu 30 minut). Cena zatím stanovena nebyla, ale vzhledem k výbavě lze očekávat, že nebude nijak přemrštěná.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku