Domů » Bleskovky » Kyocera Rise: Android 4.0 s hardwarovou klávesnicí

Kyocera Rise: Android 4.0 s hardwarovou klávesnicí

Společnost Kyocera představila na veletrhu CTIA dva nové smartphony s podobnými hardwarovými parametry. Nás nejvíce zaujal model Rise, který jako jeden z mála disponuje výsuvnou QWERTY klávesnicí, od které řada jiných výrobců v poslední době upouští. Po hardwarové stránce se jedná jen o průměrně vybavený smartphone – hnacím motorem se stal čip od Qualcommu (MSM 8655) s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost 512 MB RAM a 2 GB vnitřní paměti, naštěstí nechybí ani slot na paměťové karty microSD. Co se týče operačního systému, zde padla volba na čtyřkový Android „Ice Cream Sandwich“.


Kyocera Hydro a Kyocera Rise

Na přední straně najdeme IPS displej s úhlopříčkou 3,5″ a bohužel jen HVGA rozlišením (320 x 480 px), což už dnes působí trochu zastarale. Vzhledem k podpoře EV-DO sítí se s prodejem v Evropě nepočítá a Kyocera oba modely (Rise s QWERTY klávesnicí a Hydro s klasickou konstrukcí) bude nabízet u amerických operátorů Sprint a Verizon. Model Hydro má jinak shodné hardwarové parametry, ale díky klasické konstrukci je navíc voděodolný (vydrží v hloubce 1 metru po dobu 30 minut). Cena zatím stanovena nebyla, ale vzhledem k výbavě lze očekávat, že nebude nijak přemrštěná.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. Trochu to na mě působí, že ten telefon před čtyřmi roky zapomněli vydat, tak to dělají až teď…

 2. Škoda, že snad všechny telefony s HW klávesnicí jsou křápy (nebo teda aspoň ty, co se dostanou sem do ČR).

 3. Už jsem dlouho neslyšel o žádné qwerty Motorole.

  • Výrobci bohužel od zařízení s klávesnicí upouští, protože prodeje nejsou tak vysoké, jak se očekávalo a lidi raději kupují klasické konstrukce. Začalo s tím LG, pak se přidalo HTC, Samsung… a teď už smartphone s QWERTY bude docela rarita, ale třeba některý z výrobců překvapí, bylo by to fajn.

  • Droid4 … kéž by udělali GSM verzi, trochu Američanům závidím.

 4. Stačilo by kdyby někdo přišel se stylovým příslušenstvím ve formě klávesnice, ono by to své kupce našlo.

  Moje představa je kláveska s přichycením na zadek telefonu, pokud by to bylo designově sladěný tak proč ne.

  • myslíš niečo také ?

   [odkaz]

  • ZUNE85: jj, tohle je docela sympatické, dobré je, že Apple nemění „každý měsíc“ design, takže výrobci mají šanci udělat příslušenství, které necílí na pád kousků na trhu. Ale docela bych se bál těžiště…

   Dříve byly dostupné také klávesnice nacvakávací ze zpoda, na PDA od Compaqu (než je HP zabil…), docela oblíbené přísl. na to, že to ani nebyl telefon…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).