Domů » Bleskovky » Kyocera míří na evropský trh. Nabídne obrněný smartphone bez sluchátka

Kyocera míří na evropský trh. Nabídne obrněný smartphone bez sluchátka

Japonská společnost Kyocera se v posledních letech specializuje na odolné smartphony do náročných podmínek, kde klasické telefony nemají šanci obstát. Na letošním MWC jsme proto zamířili na expozici výrobce, kde bylo k vidění kompletní portfolio a to včetně novinky, která se nezvykle objeví i na pultech evropských prodejců. Model nese typové označení Torque S701 a jeho koncová nemá překročit 400 EUR (přibližně 11 000 Kč bez daně).

 

Čelní straně zařízení dominuje 4,5“ IPS panel s HD rozlišením (720 x 1280 px) a poměrně kvalitními zobrazovacími schopnostmi. Srdcem novinky se stal čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 (MSM8928) s taktem 1,4 GHz a 2GB operační paměť. Interní úložiště je schopné pojmout maximálně 16 GB dat, přičemž ho lze dále rozšířit za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Na zadní straně se ukrývá 8Mpx fotoaparát, který doplňuje přisvětlovací LED dioda a dvoumegapixelová kamerka pro videokomunikaci. Výbavu uzavírá klasická sestava modulů pro Wi-Fi, Bluetooth, GPS a podpora fungování v sítích 4G/LTE.

 

Kyocera Torque S701 na první pohled zaujme svou bytelnou konstrukcí, která splňuje vojenský standard MIL-STD-810 a stupeň krytí IP68. Díky tomu je zajištěna kompletní ochrana před vniknutím vody či částic prachu do útrob telefonu. Novinka se nezalekne ani extrémních teplot, tlakových výkyvů, slunečního záření a neublíží ji ani nechtěné pády. Poslední zajímavostí je absence klasického reproduktoru nad displejem. Přenos zvuku je totiž řešen speciální membránou. Ta přenáší zvukové vlny za pomoci vibrací, přímo do vnitřního ucha uživatele. Telefon tak není nutné přikládat k uchu, nýbrž postačí jeho kontakt s lebeční kostí.

 

Zařízení běží na operačním systému Android 4.4.2 s uživatelskou nadstavbou výrobce. Rozhraní obsahuje widgety s velkými přepínači stežejních funkcí, což se hodí například při ovládání v rukavicích. Kyocera Torque S701 je vskutku zajímavým kouskem, který ocení především vyznavači adrenalinových sportů a extrémních podmínek.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).