Kvintet nových Androidů od HTC: Legend, Salsa, Tide, Buzz a Bravo

Po včerejší premiéře Windows Mobile komunikátorů od HTC, které se na trhu objeví v první polovině příštího roku, pro vás máme také seznam nových Androidů od tohoto tchajwanského výrobce a hned na úvod zmíním, že paleta je v tomto případě o poznání pestřejší. Tak schválně, dočkáme se WVGA displeje, 1 GHz procesoru nebo kvalitního fotoaparátu? To se dozvíte, pokud nahlédnete do článku.

HTC svá zařízení nově začalo rozdělovat do několika kategorií – design, výkon, společnost a produktivita. Je docela možné, že nakonec se dočkáme ještě většího počtu telefonů, protože těchto pět pochází z interní prezentace pro T-Mobile, která se uskutečnila v říjnu ve Vídni a věřím, že nějaké další trumfy si výrobce ještě šetří. Uvedené informace berte s rezervou, protože oficiálně zatím žádný z těchto komunikátorů nebyl představen, hardwarové parametry jsou také pouze orientační.

HTC Legend: Nástupce HTC Hero?
V průběhu března 2010 by měl být na trh uveden komunikátor pod kódovým názvem HTC Legend, a podle designu a hardwarových parametrů je docela možné, že půjde o nástupce oblíbeného modelu Hero. Vybavený bude kapacitním 3,2“ HVGA AMOLED displejem, pod kterým najdeme několik systémových tlačítek a také speciální tlačítko optické myši, které bude zároveň sloužit jako potvrzovací tlačítko (něco podobného se objevilo třeba u prvního Samsungu Omnia s WM). Z dalších parametrů stojí za zmínku 5 MPx fotoaparát, 512 MB Flash ROM a 256 MB RAM, 1 300 mAh baterie, GPS, Wi-Fi a samozřejmě i 600 MHz procesor Qualcomm MSM 7227.

- - -

HTC Salsa: Trophy s Androidem
Stylový komunikátor s vlastní QWERTY klávesnicí, který se velmi podobá včera prezentovanému HTC Trophy. Právě o tento typ komunikátorů je v poslední době docela zájem, takže je logické, že jej výrobce chce nabídnout jak s WM, tak i s Androidem. Obě novinky mají pouze podobný design, v hardwarové výbavě se celkem dost liší. Salsa s Androidem nabídne jen 2,6“ QVGA displej orientovaný do landscape režimu, 3,2 MPx fotoaparát, 512 MB Flash ROM doplněných 256 MB RAM, 528 MHz Qualcomm procesor (MSM 7225) a samozřejmě i kombinaci Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11b/g a GPS/aGPS.

- -

Pod displejem se budou nacházet docela prostorná tlačítka a malý joystick pro pohyb v systému. Ve spodní části potom nebude chybět zmíněná QWERTY klávesnice rozdělená do čtyřech řad. Z další výbavy stojí za zmínku FM rádio, 3,5 mm výstup na sluchátka a pohybový + světelný senzor. Velmi zajímavé jsou rozměry (115 × 65 × 8.6 mm), zejména tloušťka se jeví jako velmi lákavá. Na trhu bychom se s ním měli setkat někdy v průběhu června.

HTC Tide: Má šanci na úspěch
Také pro příznivce klasických mobilních telefonů má HTC jednu zajímavou novinku. Komunikátor Tide nabídne QVGA dotykový displej s úhlopříčkou 2,68 palce, pod kterým bude umístěna klasická telefonní klávesnice a oblíbené rolovací kolečko, které znáte z HTC Hero nebo T-Mobile G1. Na to, že půjde o telefon určený spíše pro běžné uživatele, je na tom po hardwarové stránce velmi dobře. Nechybí Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS, opět klasická kombinace 512 MB ROM a 256 MB RAM, 3,2 MPx fotoaparát s automatickým ostřením či 1 130 mAh Li-Ion baterie. V systému nebude chybět vlastní uživatelské rozhraní, pravděpodobně nějaká další verze HTC Sense (to platí i pro ostatní novinky), takže se opět můžeme těšit na přímé napojení na sociální sítě (Facebook, Twitter, FlickR…).

- - -

Hnacím motorem bude v tomto případě 528 MHz Qualcomm MSM 7225. Je fajn, že Tide rovněž nabídne 3,5 mm výstup na sluchátka, výměnné zadní kryty baterie a pohybový senzor. Na trhu by měl být dostupný v dubnu 2010 a přiznám se, že se na něj velice těším. Podobné zařízení mi totiž na trhu docela chybí.

HTC Buzz: S výměnnými kryty
Přiznám se, že tento telefon mě co se vzhledu týká, nijak moc nezaujal, ale zejména pro mladší uživatele by mohl být atraktivní díky výměnným zadním krytům (viz. přiložený obrázek). Důležitým hráčem bude v tomto případě i cena. Další specifikace je velmi podobná s předchozími modely. Opět se dočkáme jen QVGA displeje s úhlopříčkou 3,2“, kombinace 512 MB ROM a 256 MB RAM, Wi-Fi a Bluetooth.

- -

Čipová sada od Qualcommu společně s 528 MHz procesorem nabídne i FM rádio a GPS. Přísun energie zajistí 1200 mAh akumulátor. Tento Android by se měl začít prodávat v květnu příštího roku.

HTC Bravo: To nejlepší nakonec
Patříte-li mezi fanoušky HTC HD2, ale raději byste místo systému Windows Mobile viděli právě Android, pak by pro vás Bravo mohl být tou pravou volbou. Dočkáme se kapacitního WVGA displeje s pěknou úhlopříčkou 3,7“ (AMOLED), 5 MPx fotoaparátu s automatickým ostřením a duální LED diodou a konečně také 1 GHz procesoru Qualcomm Snapdragon (QSD 8250, 1024 MHz).  Fotoaparát mimochodem zvládne natáčet video v HD rozlišení (720p) a docela by mě zajímalo, proč tohle HD2 neumí, když je vybavený stejným čipsetem.

-
HTC Bravo

Ohranou kombinaci 256 MB RAM a 512 MB Flash ROM doplní ještě 16 GB microSDHC karta, kterou by měl výrobce přikládat do balení. Mimochodem, podle posledních zákulisních informací by velikost RAM měla být u finálního vzorku navýšena na 320 MB či dokonce 512 MB. Ve specifikaci dále nechybí 1 400 mAh Li-Ion baterie, trojice senzorů (proximity, pohybový a světelný), digitální kompas, Wi-Fi, Bluetooth a GPS/aGPS, 3,5 mm výstup na sluchátka, microUSB konektor, FM rádio a optický joystick, který najdete pod displejem mezi systémovými tlačítky. Rozměry HTC Bravo jsou 112 × 56 × 11,7 mm a na trhu by měl být dostupný už v dubnu 2010.

- -

Mám pocit, že (nejen) HTC to s Androidem začíná solidně rozjíždět a tato nabídka na mě působí o poznání zajímavěji než prezentované novinky s Windows Mobile. I když v případě WM už je jeden velmi silný hráč dávno na trhu (HTC HD2) a další se snad objeví s příchodem Windows Mobile 7. Ač jsem příznivcem výkonných komunikátorů, mé velké sympatie si získal i celkem obyčejný HTC Tide. Pro přítelkyni či manželku téměř ideální telefon, navíc s vlastním operačním systémem a doufám, že i zajímavou cenou. A „bravo“ si zaslouží zvolat i v případě HTC Bravo, protože jeho výkon bude opravdu pořádný. A jak jste na tom vy, který kousek byste favorizovali?

Zdroje: Xda-developers, Ai.rs blog

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku