Domů » Články » Který OS pro mobilní telefony je nejlepší ?

Který OS pro mobilní telefony je nejlepší ?

ComputerWorld ChinaNa MSmobiles.com se objevila zajímavá informace čínského magazínu ComputerWorld. Ten udělal velký test operačních systémů, které jsou dostupné pro mobilní telefony. Už asi tušíte, který že systém zvítězil ? :-) Asi bych tuto bleskovku jinak nepsal, kdyby to nebyl právě Windows Mobile 5.0.

Mobile Linux ani Symbian nedokázaly Windows Mobile překonat a redaktoři ComputerWorldu tento systém staví na první místo mobilních řešení pro rok 2005, a já si myslím, že zcela zaslouženě! Už dávno jsou pryč doby, kdy byl Symbian jediným systémem na poli smartphonů. Sám jsem měl možnost jej necelý rok používat, ale Windows Mobile mě později oslovily mnohem více.

Čínský ComputerWorld vyzdvihl u WM především  tato řešení:
Podpora technologie Direct3D, která podstatně zlepšuje dojmy a kvalitu her či aplikací
Podpora USB verze 2.0
Windows Media Player 10

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Co furt vsichni vidim na tom WMP10? I vcera na konferenci WUG byla vyzdvihovana jako prednost WM5 WMP10 (kteryzto ja bych s klidnym svedomim ozelel)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).