TOPlist

Která barva iPhonu je nejoblíbenější? Výsledek průzkumu je překvapivý

iphone 14 pro barvy
  • Společnost CIRP zveřejnila průzkum, který ukazuje oblíbenost barev jednotlivých modelů iPhonů 
  • Dříve populární konzervativní černá nebo bílá dnes už nejsou v kurzu 
  • Zákazníci nejčastěji volí fialovou Deep Purple 

Vybrat tu nejlepší barvu iPhonu je často nelehký oříšek. Možností je většinou několik a telefon si kupujete jen jeden. Společnost CIRP nyní vydala statistiku, která ukazuje úspěšnost jednotlivých barev mezi zákazníky. A jak tedy průzkum dopadl?

Ačkoliv historicky zákazníci spoléhali především na konzervativní provedení v bílé, černé nebo šedé barvě, nyní se velká část iPhonů prodá i v barevných odstínech. Nejúspěšnější z nich je fialová s označením Deep Purple.

what iphone color most popular

U modelů 14 Pro a Pro Max má fialová podíl 42 % a zlatá 24 %. Černá je v tomto případě až na třetím místě s 23 % a nejméně oblíbená verze je bílá s celkem 11% podílem. V tomto případě tedy černá a bílá zaostává za většinovým zájmem o barevná provedení.

U levnějších modelů iPhone 14 a 14 Plus vede s podílem 27 % modrá a hned za ní je s 26 % černá Midnight. S 22 % je opět silná i fialová a následuje 14% podíl červené a 12% podíl bílé Starlight, která je opět nejméně oblíbenou. Ani v tomto případě již neplatí, že by nejsilnější byla černá a bílá. Naopak u starších modelů, jako je iPhone 12 nebo iPhone SE černou volí většina kupujících.

iPhone 14 Pro 16
Černá už tolik netáhne

Největším překvapením průzkumu je úspěch fialové, která rozhodně není jednoduše kombinovatelná s dalšími doplňky nebo kryty. Zároveň ale ukazuje smýšlení zákazníků, kteří se chtějí odlišit a neradi by stále dokola kupovali podobné černé nebo bílé telefony. Přece jen roky, kdy nebyla jiná varianta než černá, už jsou dávno pryč a proč tedy nevyužít pestré palety možností.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku