Korejci sestrojili obřího robota ovládaného člověkem. Pomáhat má ve Fukušimě

Pokud patříte mezi fanoušky žánru Sci-Fi, jistě se vám při vzpomínce na ságu Vetřelec od Ridleyho Scotta vybaví legendární scéna, v níž Ripleyová použije nakladač k zneškodnění královny. S velkou pravděpodobností se právě tento prostředek stal předlohou k projektu Method, za nímž stojí společnost Hankook Mirae. Kompletní návrh futuristického stroje dostal na starosti hollywoodský veterán speciálních efektů Vitaly Bulgarov, který na svém facebookovém profilu publikoval video zachycující první kroky člověkem pilotovaného prototypu. Přes čtyři metry vysoké a půl druhé tuny vážící monstrum bylo vytvořeno pro práci v extrémních podmínkách, v nichž člověk nedokáže obstát.

Bulgarov mimo jiné prozradil, že aktuálně s týmem pracují na odstranění vibrací, které jsou přenášeny vlivem chůze do rámu kokpitu

Cílem jihokorejské společnosti je připravit univerzální platformu pro průmyslové využití. Bohužel největší brzdou je integrace dostatečně kompaktního zdroje energie, který by umožnil pohyb robota bez nutnosti stále připojeného kabelu.

https://www.youtube.com/watch?v=Du5nyhSKra0

Než se podaří najít adekvátní řešení, tvůrci projektu počítají s namontováním horní části na kolovou základnu, která zvládne pojmout i dostatečně robustní zdroj energie a zároveň umožní pohyb těžko průchodným terénem. S takto upravenou verzí se mimo jiné počítá při odklízecích pracích v oblastech kolem fukušimské elektrárny.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

16 komentářů

 1. Som jediný komu to pripomína avatara ? :D

 2. Johny (neregistrovaný)

  S velkou pravděpodobností jsou předlohou tzv. mechy a celý mecha anime žánr a ne nějaký béčkový nakladač z vetřelxe :D Als jinak cool stroj :D

  • Já myslím, že článek byl trefný, tak jako tvůj název mech. Ty myslíš mech-zbraň, článek mech-pracovní stroj. Vetřelec sedí. Otázka samo je, na co potřebovali v lodi s dokonale hladkou podlahou tak nepraktický pohybový princip, ale filmu to jistě posloužilo:)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   On nakladač z vetřelce podle urban legend vycházel z projektu pro americkou armádu a to se psal rok 1979….

   • Zajímavé, díky za zajímavost. Nemusí to nicméně znamenat, že byl určením bojový;)

   • Martin P. (neregistrovaný)

    Nebyl bojový. Byl byl to také nakladač, ale plánoval se uzavřený protože měl pomáhat s opravou a nakládáním letadel v jaderném konfliktu. Kde by jen v oblečení jako „atombordel“ moc obsluha nepřežila.

 3. Martin (neregistrovaný)

  Taky mě to připomíná z trilogie Matrix dva poslední díly jak chránili Sion před robotoma který je jdou zabít .

 4. RadekLaz

  To jistě, ale Vetřelec je o pár desítek let starší film….

 5. Tom P. (neregistrovaný)

  mě to naopak přípomíná, resp. to vypadá téměř stejně, jako robot z Chappieho, kterého ve filmu sestrojil Hugh Jackman. Nicméně tam byl ovládán na dálku. Klobouk dolů

 6. greg (neregistrovaný)

  Člověk sestrojil robota, robot zabil člověka.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel