Domů » Bleskovky » Konkurence pro iPad mini? Samsung Galaxy Tab 5 nabídne AMOLED displej a pero S Pen

Konkurence pro iPad mini? Samsung Galaxy Tab 5 nabídne AMOLED displej a pero S Pen

V databázi certifikačního úřadu TENNA se objevil záznam nového tabletu s označením Samsung Galaxy Tab 5 (SM-T355C). Podle dostupných informací se bude jednat o zařízení, které nepřímo naváže na předchozí generace a nabídne inovovaný hardware s drobnými změnami v konstrukci. Připravovaná novinka se pochlubí osmipalcovým displejem (AMOLED) s relativně průměrným rozlišením 1024 x 768 obrazových bodů.

 

V útrobách bude tikat čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, který doplní 2GB (DDR3) operační paměť. Pro data a aplikace poslouží interní úložiště s kapacitou 16 GB a možností dalšího rozšíření za pomoci slotu pro paměťové microSD karty (až 128 GB). Pro zachycení rychlých momentek poslouží pětimegapixelový fotoaparát a 2Mpx čelní kamerka pro videokomunikaci. V další výbavě nebude chybět klasická sestava komunikačních modulů pro WiFi, Bluetooth 4.0 a GPS. Samsung Galaxy Tab 5 poběží na operačním systému Android 5.0 s přepracovanou nadstavbou TouchWiz.

  

Neoficiální zdroje avizují přítomnost stylusu S Pen, kterým disponuje řada tabletofonů Note. Výrobce si zřejmě uvědomuje skutečnost, že integrací stylusu do těla tabletu zvýší celkovou atraktivitu zařízení pro potencionální zájemce. Samsung Galaxy Tab 5 se na trhu údajně objeví ve variantě s WiFi a modulem pro fungování v sítích LTE.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Jan (neregistrovaný)

    Ja tomu nerozumiem. Konecne som bol Samsungu vdacny, ze skopiroval nieco spravne (pomer stran 4:3) a oni to takto zabiju rozlisenim …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).