Domů » Bleskovky » Konkurence pro Galaxy Z Flip 3? Takhle by mohlo vypadat ohebné véčko od Xiaomi

Konkurence pro Galaxy Z Flip 3? Takhle by mohlo vypadat ohebné véčko od Xiaomi

Do výroby ohebných telefonů se zapojuje čím dál tím více firem. Pozornost celého odvětví na sebe strhává korejský gigant Samsung, nicméně čínská konkurence v podobě Xiaomi se s touto situací smířit nehodlá. Nově odhalené patenty ukazují, že Xiaomi chystá skládací telefon s vertikálním ohybem ve stylu Samsungu Galaxy Z Flip.

This is what Xiaomis Galaxy Z Fl
Odhadovaná podoba ohebného telefonu od Xiaomi (Zdroj: LetsGoDigital)

Díky serveru LetsGoDigital se můžeme podívat na rendery, které na základě patentů zveřejnil designér Technizo Concept. Oba patenty se liší především v umístění fotoaparátů na zadní straně.

Zatímco jeden patent sází na horizontální modul se dvěma fotoaparáty, LED bleskem a malým displejem, ten druhý pro změnu spoléhá na kruhový modul se třemi fotoaparáty bez malého displeje.

xiaomi flip phone design renders
Odhadovaná podoba ohebného telefonu od Xiaomi

Oba patenty byly podány 30. září 2020 u evropských úřadů a zveřejněny minulý pátek, což naznačuje možný příchod skládacího Xiaomi na evropské trhy. Pokud by se tak stalo, konkuroval by čínský gigant primárně Samsungu Galaxy Z Flip 3, jehož nástup na scénu se očekává už příští měsíc.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).