Domů » Bleskovky » Konečně! Xiaomi Mi Band 6 dostává funkci, na kterou jsme roky čekali

Konečně! Xiaomi Mi Band 6 dostává funkci, na kterou jsme roky čekali

Ačkoli je Xiaomi Mi Band 6 považován za jeden z nejlepších fitness náramků na trhu, rozhodně to neznamená, že by byl bez chyby. Jednou z velkých slabin je správa notifikací, které sice můžete přijímat, nicméně s případnou reakcí (například na zprávu) jste až doposud měli smůlu. V Číně se nicméně rozhodli vyslyšet nářky všech uživatelů, kteří Mi Band 6 nepoužívají jen jako zařízení pro sledování sportovních aktivit, ale také jako odlehčenou náhradu za chytré hodinky, tedy alespoň z části.

Xiaomi Mi Band 6 recenze
Xiaomi Mi Band 6 dostává dlouho očekávanou funkci

Vytouženou funkcí není nic jiného než možnost odpovídat zprávou na příchozí hovory. Xiaomi v současné době vypouští mezi uživatele verzi firmwaru s označením 1.0.1.32, která umožňuje odpovídat uživatelsky definovanými výrazy na odmítnutý hovor. Bohužel předdefinované výrazy zatím nelze využívat pro reakce na příchozí zprávy.

Podle informací funguje odpovídání pouze v případě, že máte náramek spárovaný se zařízením s Androidem, nikoliv s iPhonem. Tímto se fitness náramek Mi Band 6 stává prvním chytrým náramkem společnosti Xiaomi, který umožňuje odpovědět na příchozí notifikace, čímž šlape na paty Samsungu Galaxy Fit 2, jenž tuto funkci nabízí už delší dobu.

Kromě dlouho očekávané funkce odstraňuje aktualizace také chyby v softwaru, zvyšuje možnost nastavení vlastního cílového tempa při venkovním běhu či přidává funkci pomodoro, která vám pomůže bojovat s prokrastinací rozdělením souvislého pracovního času kratšími přestávkami. Spolu s tím přichází i několik funkcí specifických pro čínský trh, neboť aktualizace je v současné době k dispozici pouze tam. Jestli se update dostane také do evropské verze náramku, v tuto chvíli nevíme, ale nevidíme důvod, proč by se tak nemělo stát.

Aktualizováno 20. května: Na redakční Xiaomi Mi Band 6 již dorazila aktualizace, která přidává možnost odpovídat na příchozí hovory předdefinovanými textovými zprávami. Jejich obsah si můžete upravit v aplikaci Mi Fit v nabídce Profil – Mi Band 6 – Upozornění a upomínky – Příchozí hovor – Automatická SMS odpověď.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. A co majitelé starších verzí Mi Bandu? Dočkají se taky?

 2. Ano právě si mi náramek aktualizoval funguje to jen na příchozí hovory, ne na SMS!

  • Jaktože vám update dorazil? Máte čínskou verzi náramku nebo normálně evropskou? Dají se ty zprávy v nastavení aplikace upravovat?

  • Jan: díky za info, na můj Band 6 už update také dorazil, článek jsem aktualizoval :)

 3. Jako náhledový obrázek bych zvolil fotografii, kde je Mi Band dominantním prvkem. Nebo umístění na mnohem výraznější model autíčka má mít nějaký skrytý význam?

  • ty voe tvoje starosti já bych chtěl mít :-D hádám teenager co nemá co na práci?

  • Tak mi je líto, že tě život trápí. Jinak, fotograf z povolání :)

 4. Mám verzi z Alza.cz aktualizace firmware V 1.0.1.32 dorazila dnes dopoledne. Lze reagovat SMS na hovory, nic víc.

  • PS: A přednastavené zprávy se dají upravit – vložit českou verzi SMS a ty v angličtině smazat.

 5. Ahoj, prosím, nenačítají se mi data EKG do app (Xiaomi Wear). Nevíte, prosím, jak to spárovat? Diky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).