Domů » Bleskovky » Konečně! Apple prý k letošním iPhonům přibalí rychlonabíječku

Konečně! Apple prý k letošním iPhonům přibalí rychlonabíječku

Včera jsme vás informovali o tom, že balení letošních iPhonů bude patrně chudší o redukci z Lightning konektoru na sluchátkový jack (více informací). Nyní přichází zpráva o další změně v prodejním balení, která ale naopak všechny fanoušky jablečných zařízení potěší.

Podle dodavatelského řetězce má být k letošním iPhonům přibalena nabíječka s výkonem 18 Wattů a konektorem USB-C. Do něj se pak má zapojovat přiložený kabel s USB-C na jednom konci a s Lightning portem na konci druhém. Nabíječka s tímto výkonem by měla umožnit nabití baterie iPhonu z 0 na 50 procent za půl hodiny. Dá se předpokládat, že podobná změna nastane i u nové generace tabletů iPad Pro, kde zřejmě také dojde k výměně stávající 12W USB-A nabíječky za výkonnější model s portem USB-C.

Nové iPhony konečně podporují rychlé nabíjení. Má to ale háček

Rychlé nabíjení podporuje i aktuální generace iPhonů, je však nutné zakoupit výkonnější adaptér a patřičný kabel, přičemž tato investice přesáhne částku 2 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments