Domů » Bleskovky » Letošní iPhony naštvou tradiční posluchače hudby: v balení má chybět klíčová položka

Letošní iPhony naštvou tradiční posluchače hudby: v balení má chybět klíčová položka

Apple má v letošním roce opět přiblížit klasický 3,5mm sluchátkový konektor důchodu. Před dvěma roky jej odstranil z iPhonů a dal uživatelům na výběr – používat sluchátka s Lightning konektorem, bezdrátová, nebo klasická připojená do dodávané redukce. Poslední možnost by však s příchodem letošních modelů měla být minulostí. Tedy alespoň v bezplatné formě.

V balení letošních iPhonů má podle nejnovějších informací chybět redukce z Lightningu na 3,5mm jack
V balení letošních iPhonů má podle nejnovějších informací chybět redukce z Lightningu na 3,5mm jack

Podle reportu Blayne Curtise z Barclays přestane Apple letos do balení nových iPhonů redukci z Lightning konektoru na 3,5mm jack přikládat. Tím by byly nejen snížené výdaje při výrobě samotného zařízení, Apple by navíc mohl vydělat více peněz prodáváním tohoto příslušenství zvlášť a zvednout by se mohly i příjmy z prodeje bezdrátových sluchátek. Mimochodem, v současné době je cena této redukce na Apple.cz 279 Kč, což rozhodně není málo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments