Domů » Bleskovky » Konec nepořádku v notifikační liště. Upozornění v Androidu 12 čeká proměna

Konec nepořádku v notifikační liště. Upozornění v Androidu 12 čeká proměna

Pakliže využíváte telefon jako pracovní nástroj či jste jen aktivní na sociálních sítích, nevyhnete se přemíře notifikací. Velké množství upozornění může být nepřehledné a matoucí, což jde tak trochu proti jejich smyslu, tedy udržovat nás v obraze. V rámci chystané nové verze operačního systému Android s pořadovým číslem 12 se Google rozhodl upozornění v notifikační liště trochu zpřehlednit.

Android 12 Preview 2
Nové verze Androidu se dočkáme už na podzim

Změna není nikterak zásadní – upozornění dostanou více prostoru, po rozbalení notifikace uvidíte nově piktogramy s rychlou akcí (například budík s písmenem Z, který symbolizuje odložení upozornění) a číslo zobrazující počet zpráv se přesune z pravého spodního rohu přímo k šipce pro rozbalení. Před kliknutím tak rovnou budete vědět, kolik nepřečtených e-mailů máte, a nebudete muset očima kontrolovat celé upozornění.

android 12 notifications
Notifikace v Androidu 12 čeká proměna

Nebudeme si nalhávat, že jde o nějakou zásadní změnu či velký redesign. Google se snaží už prakticky hotový systém jen mírně vylepšit, aby uživatelé měli z jeho používání i nadále radost. Dobrým příkladem je chystaná funkce většího ztmavení displeje, která usnadní čtení v pozdních nočních hodinách.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).