Domů » Bleskovky » Budiž tma! Tuhle novou funkci Androidu 12 ocení všichni „ponocovači“

Budiž tma! Tuhle novou funkci Androidu 12 ocení všichni „ponocovači“

Na displeje našich mobilních telefonů koukáme více, než je zdrávo, tak proč si to aspoň trochu nezpříjemnit. Režim, který vyžene jas obrazovky na maximum na přímém sluníčku, už v telefonech nějakou dobu máme. Nyní je čas zaměřit se na pravý opak. Situací, v níž oceníme co možná nejnižší jas displeje, je také poměrně dost, ale speciální režim se tomuto problému dosud nevěnoval.

Android 12 Preview
Pokud rádi ponocujete, novou funkci jistě oceníte

Obzvláště v noci je mnohem pohodlnější mít jas displeje na nejnižší úrovni, která je mnohdy jasnější, než bychom byli rádi. Ve třetí vývojářské preview verzi Androidu 12 se objevila funkce extra ztmavení obrazovky (v originále extra dim), která hodnotu jasu při nejnižším nastavení ještě více ztlumí. Mobilní telefon vás už v pozdních nočních hodinách nebude zbytečně oslňovat a příjemně doplní tmavý režim, který je už nějakou dobu standardní výbavou chytrých telefonů s Androidem.

extra dim
Funkce extra ztmavení obrazovky

Novou funkci bude možné najít v Nastavení, podnabídce Usnadnění. Zajímavá je možnost posuvníkem ovlivnit minimální intenzitu jasu, na což jsem zvědavý v praxi. Zkratku s touto funkcí si budete moci rovněž umístit do notifikační lišty a mít ji tak stále po ruce.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).