Domů » Bleskovky » Konec Google Readeru se blíží: Feedly se chce stát plnohodnotnou alternativou

Konec Google Readeru se blíží: Feedly se chce stát plnohodnotnou alternativou

Do ukončení funkčnosti Google Reader zbývá méně než dva týdny. Služba Feedly, která se chce stát náhradou, dokončila spuštění vlastního synchronizačního řešení v cloudu. Přesunula tak všechny své uživatele na vlastní servery. Feedly už na počátku měsíce oznámilo, že nejen zajistí přechod svým uživatelům, ale i vytvoří přístup pro vývojáře, aby jejich aplikace mohly běžet na platformě Feedly. Již dnes vycházejí některé aplikace propojené s Feedly: IFTTT, Sprout Social, NextGen Reader, Press a Newsify.

 

Aby uživatelé mohli služby Feedly lépe užívat, změnilo také vzhled webového rozhraní, bude teď fungovat na všech prohlížečích i bez doplňků. Společnost prohlásila, že již zpracovává více než 25 milionů zákazníků za den. S příchodem podpory populární aplikace Reeder se bude muset připravit na další růst. Zatímco Feedly bylo jedno z prvních, které chtělo nahradit Google Reader, roste mu další konkurence. Například Digg chce spustit vlastní službu, ta by měla být veřejně dostupná od 26. června. Digg i Feedly však plánují v budoucnu přinést placené služby, což bude změna oproti Google Reader, který byl zcela zdarma.

David Podzimek

5 komentářů

 1. Zrovna jsem chtěl někde (nevím ani kde) připomenout, že po oznámení Googlem, že s Readerem končí byly weby zaplněné „alternativami“, které ani alternativami nebyly. Nyní, kdy je již toto skutečně aktuální, ticho po pěšině, nedozvídáme se, co se kam posunulo, co je skutečně alternativou, atd.

  No aspoň tak díky za tento článek.

  • David Podzimek

   Plánuji souhrn alternativních řešení, ale řada jich je teprve ve vývoji a zatím nejlépe vypadá opravdu Feedly. Jejich UI není můj šálek kávy, ale podpora dalších aplikací to vynahrazuje.

  • Super, těším se:-)

   Snad se dokopou i tvůrci NewsRob (Android) a Byline (iOS) k novým verzím, abych musel jen „jo jasně, tady je login na Feedly, tady 21Kč za novou verzi“ a jedeme dál… Ze všeho nejhorší jsou NEvlastní inicializované změny, v 90% jen ztráta času a obnovování původní funkčnosti:-)

 2. btw. unikátní příležitost pro vývojáře čteček. Mohou udělat „+1“ verzi s významnou změnou, podpora Feedly.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).