Domů » Bleskovky » Koncept: takto by mohl vypadat Huawei Mate 10 s bezrámečkovým displejem

Koncept: takto by mohl vypadat Huawei Mate 10 s bezrámečkovým displejem

I letos nás čeká tabletofonový podzim, kdy své smartphony s velkými displeji představí Samsung, LG, Apple i Huawei. Poslední jmenovaná společnost půjde do souboje s modelem Mate 10, jehož neoficiální rendery se právě objevily na internetu.

Huawei Mate 10 introduction

3D model je údajně postaven na základě schémat od výrobců příslušenství, avšak my jej spíše vnímáme jako fanouškovský koncept, postavený na spekulacích, které se kolem Huawei Mate 10 točí. Ředitel společnosti nedávno prozradil, že připravovaná novinka přijde s bezrámečkovým displejem, což koncept telefonu na videu a obrázcích splňuje dokonale – údajně 6,1″ panel má nahoře i dole velmi tenké rámečky, čtečku otisků prstů tak vidíme na zádech.

Ta mají být vyrobena z kovu, kromě čtečky na ní nalezneme ještě vertikálně umístěný duální fotoaparát s puncem značky Leica. Dvě čočky má mít i fotoaparát čelní kamerky umístěný v tenkém rámečku nad displejem. Uvnitř telefonu bude s největší pravděpodobností tikat čipset Kirin 970 podpořený 6 GB RAM. Pro uživatelská data má být k dispozici prostor o kapacitě 64 GB, kapacita akumulátoru má být 4 000 mAh.

Huawei Mate 10 má být představen v říjnu letošního roku, jeho cena by se mohla dotýkat hranice tisíce dolarů (asi 22 300 korun bez DPH). Líbil by se vám v také podobě, jak ji znázorňují okolní obrázky?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).