Komunita nelení: K dispozici je návod, jak nainstalovat Windows 10 na libovolnou Lumii

Před několika dny Microsoft pro vybrané Lumie uvolnil tzv. Technical Preview Windows 10 (informovali jsme zde). Oficiálně byl update dostupný pouze pro modely Lumia 630, Lumia 635, Lumia 638, Lumia 636, Lumia 730 a Lumia 830. Na Xda-developers se však před několika okamžiky objevil hack, který umožní tuto testovací verzi nainstalovat na libovolnou Lumii. Postup ale není úplně jednoduchý a pouštět by se do něj (na vlastní nebezpečí) měli opravdu jen zkušení uživatelé. Hrozí totiž, že může dojít k trvalému poškození či znefunkčnění vašeho smartphonu. Před touto skutečností varuje i Microsoft.


Neoficiálně: Windows 10 TP na Lumii 920

Uživatelé potvrzují funkčnost například na Lumii 720, Lumii 930 či Lumii 1320. Naopak majitelé Lumie 920 či Lumie 520 hlásí chyby při používání systému. Pokud chcete zkusit štěstí a Windows 10 Technical Preview na své Lumii vyzkoušet, pokračujte na Xda-developers, kde najdete celý návod a potřebný nástroj. Bohužel se neobejdete bez obnovy továrního nastavení. Pokud vás zajímá, jaké novinky Windows 10 TP nabízí, přečtěte si tento článek, případně se podívejte na přiložené video.

Mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí. Tímto zásahem riskujete trvalé poškození vašeho zařízení a ztrátu záruky. Autor textu ani server SMARTmania.cz nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku