TOPlist

Komunikátor LG LU2300 oficiálně oznámen na blogu výrobce

Skrze blog britské pobočky LG byl před několika dny oficiálně odhalen nový komunikátor s Androidem nesoucí označení LU2300 (první informace). Tenhle kousek vypadá velice zajímavě nejen po stránce designu, ale i co se hardwarové výbavy týče. Uvnitř najdeme 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 5 MPx fotoaparát nebo plnou podporu pro přehrávání DivX videa. Z počátku to vypadalo, že se tahle novinka objeví pouze na korejském trhu, ale naštěstí pro nás s ní má LG větší plány a v dalších měsících se počítá s uvedením ve zbytku světa.

LG zatím kompletní hardwarové parametry tají, už teď ale víme, že kromě Androidu 2.1 a rychlého procesoru se dočkáme přítomnosti Wi-Fi, Bluetooth i GPS navigace. Kapacitní AMOLED displej nabídne WVGA rozlišení a úhlopříčku 3.5″. Velkým lákadlem bez pochyby bude výsuvná QWERTY klávesnice, která je rozdělena do čtveřice řad. Korejská verze telefonu kromě toho nabídne také DMB tuner pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (S-DMB) nebo pozemního vysílače (T-DMB); něčím podobným se už v minulosti pochlubil třeba Samsung T*Omnia s Windows Mobile.

Vzhledem k faktu, že se příspěvek objevil právě na britském blogu LG lze očekávat, že po uvedení v Koreji bychom se s lehce upravenou verzí mohli setkat právě ve Velké Británii, i když kolem toho zatím LG docela mlží, ale o to zajímavější bude celou situaci nadále sledovat. LG LU2300 by mohl být velice zajímavým konkurentem pro Motorolu Milestone; do karet by mu hrál mnohem rychlejší procesor.

- -

Zdroj: LG Blog (UK)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku