Domů » Články » Komunikátor LG LU2300 oficiálně oznámen na blogu výrobce

Komunikátor LG LU2300 oficiálně oznámen na blogu výrobce

Skrze blog britské pobočky LG byl před několika dny oficiálně odhalen nový komunikátor s Androidem nesoucí označení LU2300 (první informace). Tenhle kousek vypadá velice zajímavě nejen po stránce designu, ale i co se hardwarové výbavy týče. Uvnitř najdeme 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 5 MPx fotoaparát nebo plnou podporu pro přehrávání DivX videa. Z počátku to vypadalo, že se tahle novinka objeví pouze na korejském trhu, ale naštěstí pro nás s ní má LG větší plány a v dalších měsících se počítá s uvedením ve zbytku světa.

LG zatím kompletní hardwarové parametry tají, už teď ale víme, že kromě Androidu 2.1 a rychlého procesoru se dočkáme přítomnosti Wi-Fi, Bluetooth i GPS navigace. Kapacitní AMOLED displej nabídne WVGA rozlišení a úhlopříčku 3.5″. Velkým lákadlem bez pochyby bude výsuvná QWERTY klávesnice, která je rozdělena do čtveřice řad. Korejská verze telefonu kromě toho nabídne také DMB tuner pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (S-DMB) nebo pozemního vysílače (T-DMB); něčím podobným se už v minulosti pochlubil třeba Samsung T*Omnia s Windows Mobile.

Vzhledem k faktu, že se příspěvek objevil právě na britském blogu LG lze očekávat, že po uvedení v Koreji bychom se s lehce upravenou verzí mohli setkat právě ve Velké Británii, i když kolem toho zatím LG docela mlží, ale o to zajímavější bude celou situaci nadále sledovat. LG LU2300 by mohl být velice zajímavým konkurentem pro Motorolu Milestone; do karet by mu hrál mnohem rychlejší procesor.

- -

Zdroj: LG Blog (UK)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Croog
Uživatel
Croog

Už někdo přišel na to, čím se tento telefon ovládá, resp. co je to pod displejem a vedle klávesnice?

vladosft
Uživatel
vladosft

asi trackball ne

narg
Uživatel
narg

spis malej joystick nebo neco na spusob touch padu

Pacik
Uživatel
Pacik

Já bych řekl že to bude trackball… Aspoň podle té druhé fotky mi to tak připadá.

Pacik
Uživatel
Pacik

Dneska sem pročítal pár diskuzí na zahraničních webech, a většina lidí si tipuje že to bude trackball, ale nikdo to neví jistě… No nezbývá než se nechat překvapit :D

btw Ještě aby vydal Samsung a HTC nějakou kvalitní mašinku s QWERTY klávesnicí, a Androidem a konečně budu moct vybírat nástupce mojeho Compacta V (po vyzkoušení Milestona chci už jedině něco s klávesnicí). Jediná připomínka co k tomuto komunikátoru mám je malej displej… Chtělo by to už konečně něco co má klávesnici a aspoň 4″ Amoled displej.

bkf1
Uživatel
bkf1

z techto cinskych zmetku alias vsechny vyrobky LG, se mi zveda zaludek :( uz jenom ten trackball umisteny na boku misto na stredu…

Standa
Uživatel
Standa

Pro levou ruku dobré, ale pravá to bude mít horší :-).