Domů » Články » Komunikátor LG LU2300 oficiálně oznámen na blogu výrobce

Komunikátor LG LU2300 oficiálně oznámen na blogu výrobce

Skrze blog britské pobočky LG byl před několika dny oficiálně odhalen nový komunikátor s Androidem nesoucí označení LU2300 (první informace). Tenhle kousek vypadá velice zajímavě nejen po stránce designu, ale i co se hardwarové výbavy týče. Uvnitř najdeme 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 5 MPx fotoaparát nebo plnou podporu pro přehrávání DivX videa. Z počátku to vypadalo, že se tahle novinka objeví pouze na korejském trhu, ale naštěstí pro nás s ní má LG větší plány a v dalších měsících se počítá s uvedením ve zbytku světa.

LG zatím kompletní hardwarové parametry tají, už teď ale víme, že kromě Androidu 2.1 a rychlého procesoru se dočkáme přítomnosti Wi-Fi, Bluetooth i GPS navigace. Kapacitní AMOLED displej nabídne WVGA rozlišení a úhlopříčku 3.5″. Velkým lákadlem bez pochyby bude výsuvná QWERTY klávesnice, která je rozdělena do čtveřice řad. Korejská verze telefonu kromě toho nabídne také DMB tuner pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (S-DMB) nebo pozemního vysílače (T-DMB); něčím podobným se už v minulosti pochlubil třeba Samsung T*Omnia s Windows Mobile.

Vzhledem k faktu, že se příspěvek objevil právě na britském blogu LG lze očekávat, že po uvedení v Koreji bychom se s lehce upravenou verzí mohli setkat právě ve Velké Británii, i když kolem toho zatím LG docela mlží, ale o to zajímavější bude celou situaci nadále sledovat. LG LU2300 by mohl být velice zajímavým konkurentem pro Motorolu Milestone; do karet by mu hrál mnohem rychlejší procesor.

- -

Zdroj: LG Blog (UK)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

  1. Už někdo přišel na to, čím se tento telefon ovládá, resp. co je to pod displejem a vedle klávesnice?

  2. asi trackball ne

  3. spis malej joystick nebo neco na spusob touch padu

  4. Já bych řekl že to bude trackball… Aspoň podle té druhé fotky mi to tak připadá.

  5. Taky jsem nad tím přemýšlel ale přijde mi, že se jedná o starý dobrý joystick. Těžko však z těch fotek soudit, chtělo by to nějaké kvalitnější (ofiko rendery nebo alespoň v lepším rozlišení).

  6. Dneska sem pročítal pár diskuzí na zahraničních webech, a většina lidí si tipuje že to bude trackball, ale nikdo to neví jistě… No nezbývá než se nechat překvapit :D

    btw Ještě aby vydal Samsung a HTC nějakou kvalitní mašinku s QWERTY klávesnicí, a Androidem a konečně budu moct vybírat nástupce mojeho Compacta V (po vyzkoušení Milestona chci už jedině něco s klávesnicí). Jediná připomínka co k tomuto komunikátoru mám je malej displej… Chtělo by to už konečně něco co má klávesnici a aspoň 4″ Amoled displej.

  7. z techto cinskych zmetku alias vsechny vyrobky LG, se mi zveda zaludek :( uz jenom ten trackball umisteny na boku misto na stredu…

  8. Pro levou ruku dobré, ale pravá to bude mít horší :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).