Domů » Bleskovky » Kolik bere Stephen Elop, současný CEO společnosti Nokia

Kolik bere Stephen Elop, současný CEO společnosti Nokia

V roce 2012 zaplatila finská společnost svému CEO 4,33 milionu EUR (108,25 mil. CZK) na odměnách, což je snížení ze 7,94 mil. EUR (198,5 mil. CZK) o rok dříve. Údaje zveřejnila americká komise pro cenné papíry. Snížení Elopova platu může reflektovat zhoršující se situaci společnosti na trhu s chytrými telefony. Jeho základní mzda rostla o 59,500 EUR na 1,08 mil. EUR (27 mil. CZK). Zatímco objem akcií a opcí se snížil. 

 

Elop přešel do Nokia v roce 2010 z Microsoftu, jeho úkolem bylo upravit strategii a zastavit tak zpomalování růstu oproti konkurentům. Jak se mu dařilo, může posoudit každý sám, na základě grafu prodejů Nokia a jejich největších rivalů. Na problémy společnosti bylo zaděláno již dříve, ale jeho kroky můžeme označit přinejmenším za kontroverzní. 

 

Prodeje chytrých telefonů Nokia, Apple a Samsung (v milionech)

David Podzimek

9 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  Podle mě bezpředmětný článek… akorát vyvoláte flame

  • chosenek (neregistrovaný)

   Přesně tak, ať si každý bere to co bere. Ostatním to může být u prdele

  • David Podzimek

   Může i nemusí, to je každého rozhodnutí co čte. Určitě je řada lidí, která podobnou informaci ocení. Počínaje akcionáři společnosti…

   Zároveň to ukazuje, že společnost nešetří jen propuštěním a přesunem výroby do rozvojových zemí, ale škrtá i na nejvyšších místech v horších časech.

 2. fore (neregistrovaný)

  Za co takové peníze bere ?? Nokia snad drtí trh ? U šéfa Samsungu bych to chápal … ale aktuálně drti trh Nokii.

 3. fero (neregistrovaný)

  Ty odměny dostal za ten zahozený iPhone :D

 4. Většinu uživatelů Nokie to určitě zahřeje :D

 5. No Way (neregistrovaný)

  Elop by měl Nokii spíš platit. :-D

 6. No jen co tam vešel tak to stačil celé položit. Prý WP jí postaví na nohy. Na to si pamatuju když to prohlašoval a dnes když se podívám tam spíš Nokii poslal do kytek :D

  Zahodil iPhone který by mu nafackoval a řekl by mu že už se prodalo 30 mega :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).