Kojimovi se nelíbí únik detailů o jeho chystané hře. Dožadoval se stažení článku

death standing

Utajit informace v současné době, kdy má každý v kapse diktafon a výkonný fotoaparát v jednom, není žádný med. Své by o tom mohly vyprávět nejen výrobci technologických produktů, ale také tvůrci videoher. Včera zveřejnil Tom Henderson na serveru TryHardGuides střípky informací o chystané hře Hidea Kojimy, autora populárních titulů jako Metal Gear Solid či Death Stranding. Konkrétně zveřejnil detaily o doposud neoznámené hře s názvem Overdose.

Populárnímu japonskému vývojáři se to ovšem nezamlouvalo a neváhal Hendersona kontaktovat s požadavkem, aby článek stáhnul. Henderson pochopitelně odmítl, byť podle jeho vyjádření pro server Kotaku zároveň dostal nabídku, že pokud požadavku vyhoví, získá možnost spolupracovat se samotným Kojimou, a to včetně získání celé řady dalších informací. Ty by ale musely být pochopitelně zveřejněny ve chvíli, kdy by hra byla oficiálně oznámena.Nvidia GeForce Now recenze clanekNepřehlédněte

Mobilní hraní skrze NVIDIA GeForce Now: vybrali jsme ty nejzajímavější tituly

Henderson každopádně celou konfrontaci nevnímá negativně, neboť dle jeho slov nebyla výměna názorů s Kojima Productions nepřátelská a vývojáři podle něj měli pro celou situaci porozumění. Pro Kojimu je celá situace frustrující také s ohledem na to, že se jedná o druhý únik informací o jeho chystaném projektu v relativně krátkém časovém úseku – v květnu letošního roku se podřekl herec Norman Reedus, který v rozhovoru pro magazín Leo potvrdil existenci pokračování Death Stranding.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku