Domů » Bleskovky » Kodak IM5: První pokus o smartphone nás příliš nepřesvědčil (video)

Kodak IM5: První pokus o smartphone nás příliš nepřesvědčil (video)

Při toulkách halami WMC jsme narazili na skromný stánek společnosti Kodak, která zde předváděla svůj první smartphone s operačním systémem Android. Zařízení nese komerční označení IM5 a podle slov výrobce se při jeho vývoji kladl důraz na intuitivní ovládání. Operační systém Android je zastoupen ve verzi 4.4, ovšem v dohledné době má dorazit aktualizace na verzi systému 5.0 Lollipop.

  

Přední straně dominuje pětipalcový IPS panel s HD rozlišením (720 x 1280 px), jehož zobrazovací schopnosti nás příliš nepřesvědčily. Na první pohled nás zarazilo uživatelské prostředí s obřími ikonkami a velice příjemná hmotnost 120 gramů. Srdcem telefonu se stal osmijádrový procesor s taktem 1,7 GHz (Cortex A7) pro každé jádro a 1GB operační paměť.

Pro data a aplikace je k dispozici 8GB interní úložiště s možností rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty. Pro pořizování snímků je na zadní straně smartphonu připraven třináctimegapixelový fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, který doplňuje čelní 5Mpx kamerka pro videokomunikaci. Od Kodaku jsme původně očekávali větší důraz na fotografické schopnosti, tak snad to výrobce napraví u další generace.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Technická – máte tam hrubku „…jehož zobrazovací schopnosti nás příliš nepřesvědčili.“ – shoda podmětu s přísudkem, takže „nepřesvědčily“ s tvrdým.

  2. Johny (neregistrovaný)

    divim se redaktorovi, že to nevyrval z toho péra a nehodil to někam do píči, takovej krám :D

    • Johny (neregistrovaný)

      Ještě u toho použít taková eufemistická slova jako „příliš nepřesvědčil“ :D Klobouk dolů, tohle bych s takovym klidem a rozvahou nepopsal – i když mi pobavilo to zasmání v popisu obřích ikon :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).