Domů » Bleskovky » Když 5G, tak pro všechny. Qualcomm přidá podporu pro Snapdragony řad 6 a 7

Když 5G, tak pro všechny. Qualcomm přidá podporu pro Snapdragony řad 6 a 7

V letošním roce jsme se dočkali prvních smartphonů, které disponují 5G konektivitou. Zemí, které jsou 5G sítěmi pokryté, je sice zatím jako šafránu, kdo však chce být připraven na budoucnost, má z čeho vybírat; musí však lovit v táboře vlajkových lodí. V příštím roce by však měla podpora sítí páté generace dorazit i do levnějších telefonů.

5G míří do vyšší střední třídy

Výrobce čipsetů Qualcomm na veletrhu IFA odhalil, že v příštím roce budou sítě 5G podporovat i jeho čipové sady Snapdragon 600 a 700. Vůbec první čipset od Qualcommu, v němž bude 5G modem integrovaný, bude patřit do vlajkové řady 800; jeho premiéra se odehraje ještě ke konci letošního roku. První čipset řady Snapdragon 700 s integrovaným 5G modemem dorazí v prvním kvartále příštího roku, do série 600 pak tato konektivita pronikne v druhé polovině příštího roku.

snapdragon

Tyto čipsety máme najít ve smartphonech značek Oppo, Realme, Vivo, Redmi, Nokia, Motorola a LG, přičemž slibuje širokou podporu pásem pro všechny regiony světa.

Vůbec první představený čipset s integrovaným 5G modemem je Exynos 980 od Samsungu, prvním vlajkovým čipsetem s 5G modemem je Kirin 990 od Huawei. Příští vlajkový Snapdragon (patrně 865) ale patrně předvede výrazně větší posun kupředu. Naznačil to produktový viceprezident Qualcommu ve svém tweetu, byť ve svém vyjádření musel být ještě velmi zdrženlivý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).