Domů » Bleskovky » Kazam: Bývalí zaměstnanci HTC představili sedm nových telefonů pod vlastní značkou

Kazam: Bývalí zaměstnanci HTC představili sedm nových telefonů pod vlastní značkou

V polovině června letošního roku jsme vás informovali, že HTC opustili dva zaměstnanci a založili vlastní společnost pod názvem Kazam. Teď, o pět měsíců později, společnost oznámila prvních sedm smartphonů. Ty jsou rozděleny do dvou kategorii: Thunder a Trooper. Thunder je vyšší řada a jsou v ní dva chytré telefony označené jako Q4.5 a Q5.0. Druhý ještě nebyl blíže popsán, ale Q4.5 bude obsahovat displej s průměrným rozlišením 854 x 480 pixelů, osmimegapixelový fotoaparát, 1 GB operační paměti a nejmenovaný procesor od MediaTeku.

Modely pod řadou Trooper, tedy X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 a X5.5 jsou ještě slabší. Číslo za X reprezentuje úhlopříčku displeje a nabízejí rozlišení od 320 x 480 pixelů až do 854 x 480 pixelů. Jedná se tak o zařízení nejnižší třídy a rozhodujícím údajem o nich bude cena, která bohužel zatím nebyla zveřejněna.

 

Vedoucí marketingu v Kazamu James Atkins k představení nových zařízení řekl: „Dnešní oznámení dokazuje, že Kazam není o zbytečných funkcích a korporátních blbostech, ale dodání skutečné hodnoty, tím že do mobilního průmyslu vnášíme čerstvý přístup.“

Uvidíme, jestli se za silnými vyjádřeními bude skrývat i něco opravdu hodnotného. Jelikož zatím přístup Kazamu připomíná stovky výrobců z Číny a Tchaj-wanu. Zároveň webové stránky společnosti tvrdí, že zařízení obsahují Androidu 4.2, který označují za poslední verzi operačního systému, což moc důvěry nebudí.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments