Kazam: Bývalí zaměstnanci HTC představili sedm nových telefonů pod vlastní značkou

V polovině června letošního roku jsme vás informovali, že HTC opustili dva zaměstnanci a založili vlastní společnost pod názvem Kazam. Teď, o pět měsíců později, společnost oznámila prvních sedm smartphonů. Ty jsou rozděleny do dvou kategorii: Thunder a Trooper. Thunder je vyšší řada a jsou v ní dva chytré telefony označené jako Q4.5 a Q5.0. Druhý ještě nebyl blíže popsán, ale Q4.5 bude obsahovat displej s průměrným rozlišením 854 x 480 pixelů, osmimegapixelový fotoaparát, 1 GB operační paměti a nejmenovaný procesor od MediaTeku.

Modely pod řadou Trooper, tedy X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 a X5.5 jsou ještě slabší. Číslo za X reprezentuje úhlopříčku displeje a nabízejí rozlišení od 320 x 480 pixelů až do 854 x 480 pixelů. Jedná se tak o zařízení nejnižší třídy a rozhodujícím údajem o nich bude cena, která bohužel zatím nebyla zveřejněna.

 

Vedoucí marketingu v Kazamu James Atkins k představení nových zařízení řekl: „Dnešní oznámení dokazuje, že Kazam není o zbytečných funkcích a korporátních blbostech, ale dodání skutečné hodnoty, tím že do mobilního průmyslu vnášíme čerstvý přístup.“

Uvidíme, jestli se za silnými vyjádřeními bude skrývat i něco opravdu hodnotného. Jelikož zatím přístup Kazamu připomíná stovky výrobců z Číny a Tchaj-wanu. Zároveň webové stránky společnosti tvrdí, že zařízení obsahují Androidu 4.2, který označují za poslední verzi operačního systému, což moc důvěry nebudí.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku