Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Karanténa obchodům s aplikacemi prospívá. Zisky z Google Play i App Store rostou

Karanténa obchodům s aplikacemi prospívá. Zisky z Google Play i App Store rostou

Celosvětová epidemie nemoci COVID-19 uvěznila spoustu lidí ve svých domovech, a tak nelze divit, že tráví více času na svých digitálních zařízeních. Ruce si tak mohou mnout provozovatelé online služeb, mezi nimi i provozovatelé obchodů s digitálním obsahem.

aplikace apps smartphone
Zdroj fotografie: Unsplash.com

Google Play i App Store v maximální pohotovosti

Jak zjistila analytická společnost App Annie, v hrách a aplikacích systému Android tráví uživatelé o 20 procent více času než loni, největší nárůst je patrný v Číně, kde se lidé svým telefonům věnují průměrně 5 hodin denně.

app annie 1
Zdroj grafiky: App Annie

V prvním kvartále letošního roku si uživatelé stáhli z obchodů aplikací 31,5 miliardy aplikací (22,5 miliard z Google Play, 9 miliard z App Store), a utratili zde 23,4 miliard dolarů (15 miliard dolarů na iOS, 8,3 miliard na Android). Více se stahovaly aplikace než hry, naopak největší nárůst příjmů mají na starosti mikrotransakce uvnitř her.

Seznam nejstahovanějších a nejpoužívanějších aplikací nijak nepřekvapuje, na prvních pozicích se vyhřívají TikTok, YouTube, Facebook, WhatsApp, Messenger a Netflix, nejvíce času uživatelé překvapivě strávili v seznamce Tinder.

app annie 5
Zdroj grafiky: App Annie

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments