Domů » Bleskovky » K propojení Messengeru, WhatsAppu a Instagramu letos nedojde. Jaké jsou důvody?

K propojení Messengeru, WhatsAppu a Instagramu letos nedojde. Jaké jsou důvody?

Nedávno internetem proběhla zpráva, že se Facebook chystá propojit komunikační protokoly Messengeru, WhatsAppu a Instagramu. Zakladatel modré sociální sítě Mark Zuckerberg tento krok v posledním hovoru k investorům potvrdil, avšak zároveň uvedl, že letos se tohoto sbližování rozhodně nedočkáme, možná ani příští rok.

Podle Zuckerberga je totiž nutné vyřešit spousty detailů. Klíčovou roli má podle zprávy serveru New York Times hrát zejména šifrování, Facebook totiž chce, aby bylo zabezpečení zpráv na všech třech platformách konzistentní, tím by ale pravděpodobně došlo k oslabení kontroly osobních údajů aplikace WhatsApp, z tohoto důvodu také WhatsApp opustil její zakladatel Jan Koum a prý se k odchodu odhodlávají i další zaměstnanci.

Mohlo by se hodit:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).