Jony Ive tlačí na lepší spolupráci uvnitř Apple a moderní design iOS

V říjnu odešel vedoucí vývoje iOS Scott Forstall. Jony Ive se ujal vedení sekce „human interface“ napříč celou společností. Včetně iOS, o kterém se často říká, že by potřebovalo aktualizaci designu. Teď, několik měsíců po změně vedení, přichází informace o bližší spolupráci mezi týmy, které se starají o design softwaru a hardwaru, změny jsou tak významné, že je o nich slyšet i mimo společnost, která je známá tajením svých interních záležitostí. Podle těchto informací, Greg Christie, který pracoval pod Forstallem, je teď vedoucím vývoje uživatelského rozhraní pro iOS. Tento tým je pod dohledem skupiny, která se stará o průmyslový design, kterou vede Jony Ive. Jeho role znamená, že se účastní schůzek obou týmů a dochází k hlubšímu spolupráci a sdílení informací. 

 

Zatímco detaily o přímém vlivu na další verzi iOS jsou minimální, informace říkají, že Jony Ive tlačí moderní „flat design“, který je více asketický a podobná se designu, který užívá Google v poslední době. Celkově je však rozsah změn spíš konzervativní. Což může zklamat ty, kteří čekají  radikální změny. Vypadá to, že Apple není ochotný odradit uživatele iOS, kteří jsou zvyklí na software za posledních šest let. I přes nedostatek velkých změn, nová forma spolupráce uvnitř společnosti je to, co CEO Tim Cook měl na mysli, když se zbavil Forstalla v loňském roce. 

Další informace jsou o spolupráci mezi vývojářskými týmy Mac OS a iOS, které vede Craig Federighi. Změny jsou zatím pomalé, skupiny se více překrývají, ale Federighi se rozhodl je držet odděleně. Týmy však čeká větší reorganizace letos v létě, kdy by mělo dojít ke sblížení. V současnosti je těžké posoudit dopad změn, které Tim Cook ve společnosti udělal, ale rozhodně jsou největší od nástupu na pozici CEO před více než rokem a půl.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku