Domů » Bleskovky » JDI Pixel Eyes: 5″ FullHD displej s integrovanou dotykovou vrstvou

JDI Pixel Eyes: 5″ FullHD displej s integrovanou dotykovou vrstvou

Společnost Japan Display Inc. (JDI) představila svou nejnovější zobrazovací technologii, kterou aplikovala na pětipalcový TFT LCD displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Japonský výrobce novinku označuje jako „Pixel Eyes“ a mezi její největší výhody patří integrace dotykové vrstvy. To v konečném důsledku způsobilo, že celý modul je až o třicet procent tenčí než v současnosti vyráběné panely.

 

Kromě toho došlo ke snížení optických odrazů a k navýšení kvality zobrazování včetně větších pozorovacích úhlů. Další zveřejněné informace hovoří o „transmisivním IPS“ zobrazování, 445 ppi, jasu 450cd/m2 a kontrastním poměru 1000:1. Klíčovým faktorem pro vývoj „Pixel Eyes“ se stala snaha JDI vylepšit její stávající panely, na které můžeme narazit například v modelu Sony Xperia Z. Zobrazovací technologie „Pixel Eyes“ bude k vidění na blížíce se výstavě Society for Information Display (SID) 2013, která startuje již koncem tohoto týdne.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. To je dobře, protože třeba display na Xperii Z stojí za starou belu .D

    • Displej SXZ stojí za starou belu proto, že Sony použilo TN technologii místo mnohem lepšího IPS, kterou, jak ukazuje Huawei, není problém nacpat i do mobilů za 4 tisíce.

    • Velda (neregistrovaný)

      Lepší TN LCD displej, co Sony má, a který z nějakého důvodu nepoužilo u Zetka, přitom u nižších modelů je to běžné, hravě překonává IPSka u nějakého Huawei. ;-)

    • Velda: Sorry, ale větná stavba by asi měla být „…lepší…, …než…“, takhle nějak moc nechápu, co je vlastně lepší a v jakých přístrojích?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).