JDI Pixel Eyes: 5″ FullHD displej s integrovanou dotykovou vrstvou

Společnost Japan Display Inc. (JDI) představila svou nejnovější zobrazovací technologii, kterou aplikovala na pětipalcový TFT LCD displej s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Japonský výrobce novinku označuje jako „Pixel Eyes“ a mezi její největší výhody patří integrace dotykové vrstvy. To v konečném důsledku způsobilo, že celý modul je až o třicet procent tenčí než v současnosti vyráběné panely.

 

Kromě toho došlo ke snížení optických odrazů a k navýšení kvality zobrazování včetně větších pozorovacích úhlů. Další zveřejněné informace hovoří o „transmisivním IPS“ zobrazování, 445 ppi, jasu 450cd/m2 a kontrastním poměru 1000:1. Klíčovým faktorem pro vývoj „Pixel Eyes“ se stala snaha JDI vylepšit její stávající panely, na které můžeme narazit například v modelu Sony Xperia Z. Zobrazovací technologie „Pixel Eyes“ bude k vidění na blížíce se výstavě Society for Information Display (SID) 2013, která startuje již koncem tohoto týdne.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku