Domů » Články » Japonsko: V prosinci se začne prodávat první GSM PPC s Windows Mobile !

Japonsko: V prosinci se začne prodávat první GSM PPC s Windows Mobile !

V Japonsku se v prosinci začne prodávat historicky první PocketPC s GSM modulem, který poběží na operačním systému Windows Mobile (Phone edition). Japonci se tak po několika letech čekání dočkali :-) Je to celkem zvláštní, že dříve nebyly žádné PPC s Windows Mobile v této zemi k dostání. O novinku se postaral Sharp a nutno dodat, že nástup se mu celkem povedl, hardwarová konfigurace je vcelku obstojná.

PocketPC s trošku složitějším názvem W-ZERO3 WS003SH nabízí VGA displej (640×480), operační systém Windows Mobile 5.0, procesor Intel PXA270 s taktem 416 MHz, Wi-Fi, miniSD slot pro paměťové karty a jak si můžete všimnout na fotografii – nabídne také vysouvací klávesnici. Další zajímavostí je, že se zařízení k PC bude připojovat přes MiniUSB konektor a ne přes klasický konektor, který se u PPC používá.

Cena zařízení také nebude nikterak vysoká, bude se prodávat za 50,000 yenů (cca 430$), což je jistě skvělá zpráva pro japonské uživatele. Uvidíme, jak se Japonsko popere s příchodem operačního systému Windows Mobile Phone edition a zda si i v těchto končinách získá takovou oblibu, jako je tomu v Evropě.

Zdroj: MSmobiles.com

Fotka W-ZERO3
W-ZERO3

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Fujitsu v70 je čisté PPC bez telefonního modulu, zatímco tento Sharp je první PPC phone prodávaný v Japonsku, čili si s ním můžete i zatelefonovat.

  2. Zde mate pravdu, nazev i text bleskovky jsem upravil, omlouvam se a dekuji za upozorneni…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).