TOPlist

Japonsko: V prosinci se začne prodávat první GSM PPC s Windows Mobile !

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

V Japonsku se v prosinci začne prodávat historicky první PocketPC s GSM modulem, který poběží na operačním systému Windows Mobile (Phone edition). Japonci se tak po několika letech čekání dočkali :-) Je to celkem zvláštní, že dříve nebyly žádné PPC s Windows Mobile v této zemi k dostání. O novinku se postaral Sharp a nutno dodat, že nástup se mu celkem povedl, hardwarová konfigurace je vcelku obstojná.

PocketPC s trošku složitějším názvem W-ZERO3 WS003SH nabízí VGA displej (640×480), operační systém Windows Mobile 5.0, procesor Intel PXA270 s taktem 416 MHz, Wi-Fi, miniSD slot pro paměťové karty a jak si můžete všimnout na fotografii – nabídne také vysouvací klávesnici. Další zajímavostí je, že se zařízení k PC bude připojovat přes MiniUSB konektor a ne přes klasický konektor, který se u PPC používá.

Cena zařízení také nebude nikterak vysoká, bude se prodávat za 50,000 yenů (cca 430$), což je jistě skvělá zpráva pro japonské uživatele. Uvidíme, jak se Japonsko popere s příchodem operačního systému Windows Mobile Phone edition a zda si i v těchto končinách získá takovou oblibu, jako je tomu v Evropě.

Zdroj: MSmobiles.com

Fotka W-ZERO3
W-ZERO3

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku