Domů » Bleskovky » Jako chameleon. Vivo má smartphone, který umí na přání měnit barvu zad

Jako chameleon. Vivo má smartphone, který umí na přání měnit barvu zad

Smartphony jsou tak trochu jako oblečení. Každý rok jsou v kurzu trochu jiné barvy a výrobci telefonů se těmto trendům přizpůsobují. Smartphone, který je letos „in“, může být příští rok klidně „out“. A jelikož dobám výměnných krytů již dávno odzvonilo, může být pro mnohé jedince problém sladit svůj telefon se zbytkem outfitu. Naštěstí je tu společnost Vivo se svým originálním konceptem.

vivo
Koncept smartphonu od společnosti Vivo, který umí měnit barvu zadního krytu

Telefon, který umí měnit barvu podle přání

Prototyp společnosti Vivo umí měnit barvu zadní strany doslova podle přání. Tajemství tkví v použití elektrochromního skla, které mění propustnost na základě elektrických signálů. Že už jste o této technologii ve světě smartphonů slyšeli? Ano! Na začátku letošního roku ji použila společnost OnePlus k zakrytí fotoaparátu u svého konceptuálního telefonu Concept One.

Vivo's color-changing electrochromic glass back

Výhodou této technologie je, že spotřebovává energii pouze při změně průhlednosti. Výrobce tak pouze musí pod sklo umístit nějakou atraktivní barvu a její odstín pak bude možné měnit přímo ze systému. Prototyp od Vivo umí přecházet z bílé do tmavě modré s jemnými záblesky fialových tónů.

Zda se s touto technologií setkáme u budoucích smartphonů v běžném prodeji, je v tuto chvíli neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Jo do prvního pádu úúúúžasnééééééééééé :-DDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).