Jaká je budoucnost Nokie? Plány prozradil generální ředitel značky

Nokia 9 PureView

Od oživení značky Nokia pod křídly firmy HMD Global uběhlo hezkých pár let. Zatímco na začátku to vypadalo, že Nokia získá alespoň část svých ztracených pozic, nyní již delší dobu přešlapuje na místě. Nejvíce pozornosti si paradoxně získaly telefony, které byly oživením legend minulosti, nikoli ty z dotykové současnosti. Značce nepomohlo ani vlažné přijetí vlajkového modelu Nokia 9 Pureview a dlouhé čekání na jejího nástupce.

Nokia 5 3 6
Nokia 5.3

Globální pandemie HMD Global příliš nepomohla, nicméně generální ředitel Juho Sarvikas v ní vidí i pozitiva. Mezi ně patří uvedení Nokie 8.3 5G do prodeje, posílení přítomnosti na klíčovém trhu ve Spojených státech nebo expanze na brazilský trh. Právě Brazílie je tvrdým oříškem, na kterém si vylámalo zuby Xiaomi, nicméně Motorole se zde daří. Uvidíme, zda se Nokia v tomto prostředí uchytí.

Nepřehlédněte – Recenze Nokia 5.3: šampión nenáročných uživatelů

V následujícím roce chce HMD mnohem více tlačit 5G. „Vidíme v něm velikou příležitost. Proto spolupracujeme s Qualcommem, abychom vytvořili široké portfolio různých cenových kategorií,“ řekl Sarvikas. Nokia se tímto chce přidat ke značkám jako Motorola, OnePlus či Xiaomi, které nabízí 5G telefony pod 400 dolarů (cca 9 000 korun). Společnost má nicméně plány udržet také telefony s 4G a VoLTE.

Nokia 9 PureView 18
Nokia 9 PureView

Další příležitostí je podle Sarvikase firemní sféra. Značka se chce nadále zaměřovat na bezpečnost a na získávání certifikace Android Enterprise Recommended. Jestli se dočkáme také nástupce dva roky staré vlajkové lodi Nokia 9 Pureview, na to si budeme muset počkat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku