Domů » Články » Jak instalovat aplikace, CAB soubory a programy do zařízení?

Jak instalovat aplikace, CAB soubory a programy do zařízení?

Instalace aplikacePočet uživatelů zařízení s OS Windows Mobile se neustále rozrůstá, ovšem ne každý se již někdy s chytrým telefonem nebo komunikátorem setkal. A právě jednou z nejčastějších otázek nových uživatelů je, jak se instalují do telefonu soubory s koncovkou .CAB ? Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Pokud máte aplikaci, která má příponu *.exe, jedná se ve většina případů o samoinstalační program, který danou aplikaci přes ActiveSync či Windows Mobile Device center sám nainstaluje do zařízení. Tato forma instalace je nejjednodušší, protože se vlastně nemusíme vůbec o nic starat. V druhém a méně častém případě se jedná již přímo o samostatný *.exe soubor dané aplikace, který stačí jednoduše překopírovat do zařízení a spustit. Tyto aplikace pak nemají žádnou instalaci a jen se do telefonu kopírují.

Jak na CAB soubory?
Posledním typem instalace je právě přípona *.cab, která někdy začínajícím uživatelům dělá problémy, protože nevědí, jak takovou aplikaci nainstalovat. Postup je ale velmi jednoduchý. Stačí pouze daný cab soubor překopírovat do zařízení a v něm jej přes nějakého správce souborů spustit. Je jedno, kam cab soubor nakopírujete, ale pokud nemáte ve Storage (vnitří paměť zařízení) dostatek volného místa, doporučuji cab soubor nakopírovat na paměťovou kartu. Po spuštění cab souboru budete dotázání, kam chcete aplikaci nainstalovat (vnitřní paměť/paměťová karta). U některých verzí ROM (v závislosti na typu zařízení) může dojít po nainstalování aplikace k automatickému smazání cab souboru.

Not Enought...


Jak dostat z instalačního balíčku pouze CAB soubor?
Máte v telefonu málo volné paměti a nedaří se vám instalovat větší aplikace? Potřebujete ze samoinstalačního programu dostat pouze CAB soubor?
Uživatelé, kteří mají ve Storage málo volné paměti a samoinstalační program je nepustí dále v instalaci, mohou vyzkoušet jednoduchý fígl. Jde vlastně o to dostat z instalačního programu pouze CAB soubor. Většina CAB souborů daných aplikací se ukládá v adresáři ActiveSyncu na PC (defaultně /Program Files/Active Sync/Název aplikace). Některé aplikace se neextrahují na PC přímo do složky ActiveSyncu, ale například jen do složky /Program Files/Nazev aplikace. Cab pak stačí překopírovat na paměťovou kartu a z ní spustit instalaci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).