- Ještě před samotnou recenzí jsme vyzkoušeli, jak Samsung Galaxy Z Flip 7 fotí a natáčí
- Jako ideální se pro to jeví letní hudební festival Colours of Ostrava
- Došlo k nějakému zlepšení oproti loňskému roku, když sestava fotoaparátů je vlastně stejná?
Véčko Galaxy Z Flip 7 používáme v redakci už několik dní. V rámci letní festivalové sezony jsem ho vzali s sebou na hudební událost roku – Colours of Ostrava. Jak se za rok posunula úroveň fotoaparátu tohoto modelu, když sestava snímačů zůstala vlastně stejná? Přesvědčit se můžete v přiložené galerii a na testovacích záběrech.
Foťák zůstal z loňska
Samsung po svém typickém vzoru převzal fotoaparát z loňského roku. V hlavní roli je tedy primární a širokoúhlý fotoaparát, který jsme mohli vidět už u Galaxy Z Flipu 6. Pochopitelně jej má na starosti korejská dceřinka Samsungu – Isocell. Bez zajímavosti není ani to, že si tento fotoaparát vypůjčil z loňského modelu Galaxy S24, respektive ten hlavní. Sestava foťáků u nejmodernějšího véčka je tak rok a půl stará.
- Hlavní – Isocell GN3, rozlišení 50 Mpx, 1/1,157″ velikost čipu, clona f/1.8, ohnisková vzdálenost 23 milimetrů, optická stabilizace obrazu (OIS), fázové ostření (PDAF).
- Širokoúhlý – Isocell 3LU, rozlišení 12 Mpx, clona f/2.2, ohnisková vzdálenost 13 milimetrů, úhel záběru 123°, autofokus.
- Přední – Isocell 3J1, rozlišení 10 Mpx, clona f/2.5, ohnisková vzdálenost 23 milimetrů, elektronická stabilizace obrazu.
Jak fotí?
Už vloni byl pokrok hodně znatelný. Fotoaparát podává skvělé výsledky jak za denního světla, kdy vyniká detailností a věrným podáním barev, tak i při nočním focení nebo horším osvětlení, kde výrazně pomáhá stabilní AI postprocessing. Fotit můžete buď v plném 50Mpx rozlišení přes režim Expert Raw, nebo v běžném komprimovaném 12Mpx formátu.
Širokoúhlé snímky sice nezklamou, ale za danou cenu by člověk čekal o něco víc. Barvy jsou sice věrné, ale fotky postrádají dostatečnou hloubku ostrosti a místy působí rozmazaně – nejen na okrajích. Ve zhoršeném osvětlení se navíc objevuje výraznější šum. Celkově tedy nic výjimečného – v podobné cenovce najdete modely se schopnějším širokáčem.
Portréty a selfie těží z nového 50Mpx senzoru, což je rozhodně plus. Stejně jako u předchozí generace můžete bez obav pořizovat selfíčka i zadním fotoaparátem – stačí si obraz přepnout na vnější displej. Výsledné snímky jsou ostré a pracují se světlem velmi dobře. Večerní focení je ale lepší svěřit hlavní sadě fotoaparátů, protože přední kamera v šeru ztrácí dech. Na zádech ale najdeme i po roce pouze dvě kamery, takže absentuje teleobjektiv určený pro bezztrátový zoom.
Jak natáčí videa?
Flip 7 podporuje natáčení ve 4K 30/60 fps, ve Full HD 30/60 fps a v úsporném HD rozlišení pouze při 30 fps. Sympatické je, že ve Full HD i 4K rozlišení můžete přepínat hlavní a širokoúhlý objektiv, případně si vychutnat 10× maximální digitální zoom. Záběry jsou plynulé, barevně věrné fotografiím a kvalita není nijak podřízena tomu, že natáčíte, nefotíte.
Pro náročnější fajnšmekry je tu ještě Super stabilní režim, který funguje ve Full HD (30 i 60 fps), případně v rozlišení Quad HD, tedy 2K. Na testovací záběr se můžete podívat, celý je natáčen při chůzi, ale významný rozdíl oproti záběrům ve 4K/FHD rozlišení není vidět.