Domů » Bleskovky » Jak budou vypadat lidé v roce 2100? Vývoj by mohly výrazně ovlivnit technologie

Jak budou vypadat lidé v roce 2100? Vývoj by mohly výrazně ovlivnit technologie

Dopady moderních technologií na lidské tělo fascinují mnoho vědců. Zdravotní problémy jako syndrom karpálního tunelu, nadměrné namáhání očí či takzvaný „tech neck“, tedy nepřirozené namáhání krčních obratlů způsobené díváním se do displeje mobilního telefonu, jsou dnes již velmi dobře popsány.

Human from 2100 1

Jak by se ale moderní technologie mohly podepsat na člověku, který bude po planetě Zemi chodit v roce 2100? Vizi člověka budoucnosti, založenou na současných vědeckých poznatcích, se pokusila vytvořit společnost TollFreeForwarding prostřednictvím 3D modelu. A nutno podotknout, že výsledek je skutečně děsivý a my v redakci jej doporučujeme brát s velkou rezervou :-)


Nepřehlédněte – otestovali jsme telefon s ohebným displejem (video)

Co s námi udělají hodiny prosezené před monitorem?

Žena z roku 2100, které autoři projektu přezdívají „Mindy“, se vyznačuje shrbenými zády, která se zformovala mnoha hodinami prosezenými v kanceláři před obrazovkou počítače a nepřirozeným ohýbáním krku při sledování displeje telefonu. Krční svalstvo se vyvinulo tak, aby snižovalo poškození způsobené špatným držením těla.

„Hodiny strávené díváním se dolů na obrazovku telefonu způsobují namáhání krku a narušení rovnováhy páteře,“ vysvětluje Caleb Backe, zdravotní expert ze společnosti Maple Holistics. Podle něj bude muset krční svalstvo vyvíjet nadstandardní úsilí, aby bylo dostatečnou podporou pro hlavu. „Mnohahodinové sezení u počítače způsobí, že se trup vychýlí před boky, i když by měl správě zůstat v zarovnané poloze,“ upřesňuje Backe.

Drápy pro pohodlné držení mobilního telefonu

Tím však adaptace nekončí. Mindyina Lebka zesílila, aby ochránila mozek před radiofrekvenčním zářením vyzařovaným z chytrých telefonů. Mozek jako takový se zmenšil, což vychází z nedávné vědecké teorie, že sedavý způsob života zmenšuje mozkovou kapacitu. Ruka se permanentně přetvořila v jakýsi dráp připomínající rukojeť. Loket se trvale ohnul, a tvoří tak úhel 90 stupňů.

„Způsob, jakým držíme naše telefony, může v určitých místech způsobovat napětí – výsledkem pak mohou být „textové drápy“ a „90stupňové lokty“, které jsou také známé jako syndrom kubitálního tunelu,“ říká doktorka Nikola Djordjevic.

Human from 2100 3
Drápy pro pohodlné držení mobilního telefonu

Příliš světla z displejů?

Jednou z finálních fyziologických změn, pravděpodobně také tou nejbizarnější, je vznik druhého páru víček, který by sloužil k odfiltrování nadměrného světla vyzařovaného z různých obrazovek a displejů.

Model Mindy je samozřejmě extrémní a jeho cílem je především šokovat. Přesto se však jedná o zajímavou vizuální reprezentaci neustále zásadnějšího výzkumu dopadů moderních technologií na lidské zdraví. „Výhody moderních technologií nelze ignorovat, zároveň bychom však měli přemýšlet nad jejich používáním. To by pro naše zdraví mohlo být z dlouhodobého hlediska škodlivé,“ uzavřel šéf společnosti TollFreeForwarding Jason O’Brien.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas

?? kde na to chodíte.

uni
Uživatel
uni

Okurková sezóna začíná no:) Kolegům z IT ale začínají žně, za týden big bang u AMD, o červenec je postaráno, nebude to holt na tomto serveru no?

martin
Anonym
martin

okurka se ty

Johny
Anonym
Johny

Větší blbost jsem nečetl. Co už je mnohem pravděpodobnější, než tento blábol, tak to, že do roku 2100 se lidstvo samo zlikviduje…

Razog
Anonym
Razog

Takhle podobne dopadne následující generace mobilních zavislaku.Uz teď jsou náctiletý degenerovaný. Sport je neláká, maximálně tak v elektronické podobě.Nemluvim o 100% mladych, každý takový není, ale o většině už nich, které potkáváme na ulici…

uni
Uživatel
uni

„druhý pár víček“ kua, Cyberpunk 2077 hype už i tady? ?

locki
Uživatel
locki

Tak míchat vývoj člověka a zhrbenost je dost mimo :D :D :D Maximálně budeme o něco vyšší …

Lony
Anonym
Lony

Tvl. tak toto je suverénně největší kktina co jsem za poslední týden četl. Hrozná snůška nesmyslů. V 22stol. budou lidi stejní jako dnes a tyto bláboly na tom fakt nic nezmění. Kromě toho, že na takovou i hloupou vizi evoluce by bylo potřeba mnohem víc generací, tak každý nesedí hodiny před počítačem. A tel. jak jej známe dnes v tu dobu už mnoho desítek let nebudou. :D
Prostě směšná blbost. Pobavilo..