Domů » Bleskovky » iPhony se naučí odemykat dveře. iOS 12 má rozšířit funkce NFC

iPhony se naučí odemykat dveře. iOS 12 má rozšířit funkce NFC

Apple začal s technologií NFC poměrně pozdě a ještě ji navíc omezil pouze na platby skrze Apple Pay (recenze), takže rychlé párování příslušenství či změny nastavení načtením NFC štítku iPhony neumí. Možná se ale blýská na lepší časy.

Podle zprávy serveru The Information plánuje Apple na vývojářské konferenci WWDC 2018 odhalit velké změny zásad využívání NFC a širší využití této technologie, například k otvírání dveří. Tyto novinky by se měly týkat nejen iPhonů, ale i Apple Watch. Zaměstnanci Apple již údajně svá zařízení používají k otvírání dveří v Apple Parku. Snad se dozvíme více už příští týden, vývojářská konference WWDC startuje 4. června.

Apple rozeslal pozvánky na WWDC 2018: těšíme se na iOS 12 a macOS 10.14

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).