Domů » Bleskovky » iPhone SE Plus prý dorazí příští rok. Dostane větší displej a duální fotoaparát

iPhone SE Plus prý dorazí příští rok. Dostane větší displej a duální fotoaparát

Apple v minulém týdnu přestal prodávat smartphony iPhone 8 a 8 Plus. Zatímco první model se dočkal svého přímého nástupce v podobě iPhone SE, verze Plus jsme se nedočkali, i když se o ní chvíli spekulovalo, a dokonce se zmínka o něm objevila v kódu iOS 14. Podle nejnovějších informací ale ještě nemusí být všem dnům konec.

iPhone 8 Plus zřejmě letos dostane „nástupce“

iPhone SE Plus: větší displej a dva fotoaparáty

Novinář Jon Prosser z The FrontPageTech tvrdí, že má o iPhone SE Plus nějaké nové informace a brzy by se o ně mohl podělit.

Výbavu většího iPhone SE lze snadno odhadnout – nabídne to stejné, co iPhone SE, avšak v těle iPhone 8 Plus, tedy v telefonu s 5,5“ displejem a duálním fotoaparátem. Zůstane výkonný čipset Apple A13, voděodolnost, bezdrátové dobíjení, čtečka otisků prstů v domovském tlačítku apod.

Pokud se po přečtení řádků výše chystáte stornovat svoji objednávku iPhone SE, tak je zapotřebí upozornit, že i přes zdánlivě povzbuzující zprávy si možná na iPhone SE Plus počkáme. Ming-Chi Kuo společně s jiným informátorem L0veToDream se ve svých predikcích shodují na tom, že iPhone SE Plus dorazí až počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Malé SE chápu, to pro spoustu lidí dává dokonalý smysl… U Pluska bych si už tak jistý nebyl, to už radši uvažovat o Xr..

  • Osobně bych volil radši SE+, jak Xr/11. Prostě se mi nelíbí. Navíc pokud bude mít displej, jako 8+, bude mít lepší kvalitu a jemnost. Obecně v oblasti LCD byl přechod na Xr/11 dost kvalitativní sešup, to nejen jemností, ale i pozorovací úhly byly horší.

  • Mrknul jste se na ně vedle sebe? Ten rozdíl je skutečně malý. Dokonce i ta jemnost je naprosto v pohodě. A to jsem se Xrku ze začátku smál, jak to bude strašné, ale pak jsem na živo uznal, že je to skutečně ok.

  • Ta jemnost pro mě je pozorovatelná, ale není to to hlavní, co u toho řeším.
   Spíš mi vadí to, že (asi) vlivem toho krájení IPS displeje to vypadá jak nelaminovaný displej iPadu, 8+ má displej daleko „blíž“, zatímco Xr vypadá, jak kdyby už mělo na sobě tvrzené sklo, jako že displej je hlouběji pod sklem. Ne o moc, ale pozorovatelné to je, hlavně při náklonu. Vlivem toho má i docela horší pozorovací úhly proti 8+. Měl jsem oba displeje vedle sebe a za sebe můžu říct, že 8+ pro mě byl neporovnatelně lepší a proto jsem při dalším výběru šel do OLED iPhonu, který tím samozřejmě netrpí. A co jsem taky nesnesl jsou ty rámy, které jsou větší, jak na 8+, myslím ty boční samozřejmě.
   Pokud ukážou SE+, asi ho vyměním za 11 Pro.

  • Jj, ty rámy jsou veliké. Také jsem ze začátku říkal, že je to bezrámečkový telefon s obřími rámečky. Nakonec to přijde úplně v klidu, neříkám ideální, ale v klidu. Jemnost displeje, ať na to ostřím, jak můžu, pixely nevidím. U jedné ikonky jsem si z blízkosti všiml, že není zaoblení zcela hladké.
   Ale jo, u osmičky je v některých aspektech lepší. :)

   Jinak nebude přechod z 11 Pro na SE+ dost downgrade?

  • Tak spíš je tu otázka, proč Apple nepředstavil ty modely pospolu, a také, jaký by vlastně v portfoliu Apple dávalo představení většího SE smysl. Protože právě na dostřel je tam Xr, který je spíše model, který obsahuje moderní technologie propagované Applem (FaceID atd).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).