iPhone SE 3 láká na lepší výdrž. Jak si vede v porovnání s předchůdci?

apple iphone se 3 1 1

Na včerejší tiskové konferenci ukázal Apple už v pořadí třetí iPhone SE. Tentokrát nedostal žádnou výraznější změnu designu, ale uvnitř nezůstal kámen na kameni. Hlavní novinkou je čipset A15 Bionic a podpora sítí 5. generace, která cenově dostupnému iPhonu chyběla.

Apple iPhone SE 3 2
Vydrží nový iPhone SE déle na baterii?

Na konferenci se zároveň Apple chlubil tím, že výdrž na baterii je u nového iPhonu SE ještě lepší. Ten má přitom identické rozměry jako předchůdce a baterie s nejvyšší pravděpodobností taktéž bude mít stejnou kapacitu 1 821 mAh. Díky těsnému propojení hardwaru a softwaru nicméně nemusí být delší výdrž jen pouhé marketingové zaklínadlo a čipset vyrobený úspornější technologií může v tomto směru skutečně přinést ovoce. Na testování v praxi si budeme ještě muset chvíli počkat, nicméně stránky Applu hovoří takto:

iPhone SE 3 iPhone SE 2 iPhone 8 iPhone 12/13 mini
Přehrávání videa 15 hodin 13 hodin 13 hodin 15/17 hodin
Streamování videa 10 hodin 8 hodin 10/13 hodin
Přehrávání audia 50 hodin 40 hodin 40 hodin 50/55 hodin

Z údajů poskytnutých Applem novinka vydrží na baterii o pár hodin déle a její výdrž by dokonce měla být srovnatelná s iPhonem 12 mini. To může být pádným argumentem ke koupi také pro majitele iPhonu 8 a starších modelů. Výhodou nového iPhonu SE je i podpora 20W nabíjení, které zajistí 50% dobití za zhruba půl hodiny. Nový iPhone SE si můžete předobjednat na mp.cz.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku