Domů » Bleskovky » iPhone s nainstalovaným Fortnite se na eBay prodává za desítky tisíc korun

iPhone s nainstalovaným Fortnite se na eBay prodává za desítky tisíc korun

Kolem populárního battle royale titulu Fortnite je v posledních dnech nebývale živo. Děje se tak především v souvislosti s rozhodnutím Applu odstranit oblíbenou hru z obchodu App Store. Krátce po smazání hry se totiž na internetové akční síti eBay začaly objevovat na prodej iPhony, jejichž hlavním lákadlem nebyl dobrý stav či příznivá cena, nýbrž fakt, že v telefonu je nainstalovaný Fortnite. Prodejci si přitom za „nedostatkové zboží“ účtují horentní sumy.

Fortnite

Fortnite na iPhone? Připravte si desítky tisíc

Mezi nabízenými telefony byste našli například iPhones Xs s interní pamětí 64 GB, který si prodejce cení na 60 578 korun – nainstalovaný Fortnite je samozřejmostí. Ještě o kus dál zachází jiný uživatel, který svůj iPhone 7 (128 GB) prodává za neuvěřitelných 101 069 korun. Podobně předražených nabídek lze přitom v obchodě eBay nalézt několik desítek.

fortnite ebay
To je úlet. iPhone s nainstalovanou hrou Fortnite na eBayi seženete za několik desítek tisíc Kč

Nepřehlédněte: Apple v App Store záměrně zakazuje cizí herní služby. Microsoft a Facebook zuří

Pakliže byste se z nějakého důvodu rozhodli rozbít prasátko a telefon s předinstalovaným Fortnite zakoupit, patrně byste se z takové investice dlouho neradovali. Kvůli absenci v App Store se totiž hra na iOS neaktualizuje, čímž ztrácí přistup k novému obsahu. Navíc bychom byli velmi překvapeni, kdyby se Fortnite do App Storu v dohledné době oficiální cestou zase nevrátil. O peníze totiž v tuto chvíli přicházejí všechny zúčastněné strany.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments