Cena:

iPhone 7 byl nejprodávanějším telefonem prvního čtvrtletí. Kdo vede u Androidu?

Díky agentuře IDC již víme, že se v prvním kvartále letošního roku prodalo 347 milionů smartphonů, přičemž nejvíce jich prodal Samsung (více informací). V žebříčku nejúspěšnějších telefonů ale podle Strategy Analytics kralují telefony od jiných výrobců.

iphone7_voda

Nejprodávanějším smartphonem prvního čtvrtletí se stal iPhone 7 (recenze) v množství 21,5 milionů kusů, následovaný svým „pluskovým“ bratříčkem, kterého se prodalo 17,4 milionů. Dohromady toto číslo dává 38,9 milionů, zbytek z celkem 51,6 milionů prodaných iPhonů v prvním kvartále připadá na iPhone SE a starší modely.

screen-shot-2017-05-10-at-11-20-51-am

Na třetím místě se vyhřívá překvapivě model Oppo R9s, kterého se prodalo 8,9 milionů kusů, až čtvrté a páté místo patří Samsungu s levnými modely J3 a J5 (2016). V prvním kvartále se však ještě neprodávaly modely Galaxy S8 a S8 Plus, které podle vysokých předobjednávek výrazně promluví do prodejů v aktuálním čtvrtletí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.