Domů » Bleskovky » iPhone 5s: Apple zůstal pro výrobu čipu A7 věrný Samsungu

iPhone 5s: Apple zůstal pro výrobu čipu A7 věrný Samsungu

Lidem v Applu se to možná nelíbí, ale partnera pro výrobu jakým je Samsung není snadné najít. Servery iFixit a Chipworks se spojily na rozbor posledního iPhonu 5s a zjistily, že nejnovější procesor A7 je opravdu vyráběn dlouholetým partnerem, se kterým v posledních letech vede řadu sporů. Na procesoru byl nalezen design a výrobní proces, který je unikátní pro Samsung a najdeme ho i na čipech Exynos.

 

Mimo to, že Samsung vyrábí čipy A7 se spekuluje, že bude hlavním dodavatelem komponentů pro druhou generaci iPadu mini. Vypadá to, že obě společnosti spolu dokáží spolupracovat, přestože si v posledních letech jdou po krku na trhu i v soudní síni. Dřívější spekulace o snaze Applu nahradit Samsung za každou cenu se tak jeví jako chybné. Těžko se totiž hledá výrobce, který by dokázal dodávat potřebné součástky v daném množství a kvalitě.

Videorecenze iPhone 5s

Apple iPhone 5s

David Podzimek

2 komentářů

 1. Já to řikal, že se to smráďátko od Samsungu netrhne :-D

  • W8 (neregistrovaný)

   no už maju navrh možu skopčit aj 64b ako to bolo pri A4 a zrazu mali exynos

   vymyslieť nič nedokážu copy-paste firma

   ešte su tak blbý ,že aj ceny kopírujú,plastové chobotiny za také ceny

   :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).